19. marca 2012

Hviezdou týždňa NHL je opäť brankár 'letcov' Bryzgalov

Ruský brankár Philadelphia Flyers Iľja Bryzgalov sa stal druhý týždeň po sebe prvou hviezdou týždňa v hokejovej NHL. V tejto sezóne je podľa webu NHL prvým hokejistom, ktorému sa podarilo získať ...

ilja bryzgalov NEW YORK 19. marca (WEBNOVINY) - Ruský brankár Philadelphia Flyers Iľja Bryzgalov sa stal druhý týždeň po sebe prvou hviezdou týždňa v hokejovej NHL. V tejto sezóne je podľa webu NHL prvým hokejistom, ktorému sa podarilo získať ocenenie dvakrát po sebe. Za druhú hviezdu vyhlásilo vedenie súťaže brankára Chicaga Coreyho Crawforda, treťou sa stal český útočník Martin Erat z Nashvillu.

Bryzgalov v štyroch minulotýždňových štartoch inkasoval iba šesť gólov, Flyers pomohol k trom výhram. Tím z Philadelphie bodoval aj vo štvrtom súboji, v ňom však prehral až po samostatných nájazdoch. Od 1. marca získala Philadelphia v bránke s Bryzgalovom z deviatich štartov 17 zo 18 možných bodov.

Crawford pomohol Blackhawks k trom výhram a počas sledovaného obdobia inkasoval iba trikrát. Minulý týždeň začal síce na striedačke, ale keď Ray Emery inkasoval v prvej tretine v utorňajšom súboji proti St. Louis tri góly, postavil sa do bránky a pomohol tímu k výhre 4:3 po predĺžení. Následne chytal aj proti Dallasu a Washingtonu. Erat v minulom týždni strelil 2 góly a na ďalších 5 prihral.