Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

05. decembra 2018

IMT Smile zverejnili videoklip k piesni Čo všetko sa môže stať


Tagy: IMT Smile

Slovenská kapela IMT Smile zverejnila videoklip k piesni Čo všetko sa môže stať. Videoklip vznikol v Rimshot studio vo Veľkej Británii, priamo pri nahrávaní audia. Pieseň vznikla ...Zdieľať
imt smile 676x415 BRATISLAVA 5. decembra (WebNoviny.sk) - Slovenská kapela IMT Smile zverejnila videoklip k piesni Čo všetko sa môže stať. Videoklip vznikol v Rimshot studio vo Veľkej Británii, priamo pri nahrávaní audia.

Pieseň vznikla spontánne


Hudbu opäť zložil líder kapely Ivan Tásler. Skladba pochádza z najnovšieho albumu Budeme to stále my (2018).

"Pesnička Čo všetko sa môže stať vznikla veľmi spontánne. Vlado Krausz pre nás opäť napísal fantastický text, ktorý sme na mieste už len trochu doklepli. My sme vlastne do UK išli s pesničkou, ktorá nebola tak celkom dokončená a nevedeli sme, čo z toho bude. Mnohí by to pokladali za drzosť, no ja som vedel, že určite nejdeme zbytočne. Od začiatku sme cítili, že by sme to mohli nahrať niekde mimo Slovenska. Vraveli sme si, že pieseň znie skôr ako starý IMT Smile. Vtedy, keď sme začínali, sme 'fičali' skôr na kapelách 90. rokov – Oasis, Blur a podobne. Inšpiráciou nám teda bola skôr anglická hudobná scéna. To bol aj dôvod, prečo sme sa rozhodli vycestovať do Anglicka," prezradil Tásler.

Pri nahrávaní vládla uvoľnená atmosféra, čo je vidieť aj v samotnom klipe, o ktorý sa postaral gitarista Tomáš Slávik.


Koncerty v Bratislave a Košiciach


Formácia odohrá 6.,7. a 8. decembra v bratislavskej Inchebe tri koncerty, ktoré sú už vypredané. Fanúšikovia a fanúšičky si však stále môžu kúpiť vstupenky na vystúpenia, ktoré sa budú konať 14. a 15. decembra v košickej Steel Arene.

"Veľmi sa teším, že sa nám na košické koncerty podarilo vybaviť dvoch špeciálnych hostí, ktorí s nami vystúpia iba v Košiciach. Od začiatku som mal v hlave, že chcem Košičanom priniesť niečo výnimočné a som rád, že sa mi to aj podarilo. Pred Vianocami sú totiž umelci často absolútne vybookovaní. 14. decembra si spolu s nami zaspieva Lukáš Adamec a na 15.decembra sme pozvali nášho kamaráta Mariána Čekovského. Nezabudli sme však ani na Bratislavčanov, ktorí sa už 6. decembra môžu tešiť na naše vystúpenie s Kalim. A rozhodne to nebude iba o našej spoločnej pesničke, ktorú poznáte z rádií," vyjadril sa frontman kapely.

IMT Smile


Sa na hudobnej scéne pohybujú od 90. rokov. V roku 1996 vydali debutový album Klik-Klak. Na konte majú aj albumy Valec (1998), Valec Extra (1999), Nech sa páči (2000), IMT Smile (2003), Exotica (2004), Niečo s nami je (2006), Hlava má sedem otvorov (2008), 2010: Odysea dva (2010), Rodina (2012), Na ceste 1979 (2015), menovaný Budeme to stále my (2018), výberovku hiSTORY (2016) či dvojalbum hiSTORY Live (2017).
Zdroj: Webnoviny.sk - IMT Smile zverejnili videoklip k piesni Čo všetko sa môže stať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: IMT Smile
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
RTVS ponúkne bohatý vianočný program
<< predchádzajúci článok
Moderátorom oscarového večera bude komik Kevin Hart

IMT Smile zverejnili videoklip k piesni Čo všetko sa môže stať - diskusné fórum čitateľov