Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

18. júla 2013

Inteligentné telefóny lákajú aj seniorovInteligentné telefóny vlastní až 26 percent seniorov nad 61 rokov, ktorí nakupujú na internete. V priemere vlastní smartfón približne 50 percent Slovákov navštevujúcich e-shopy. ...Zdieľať
senior smartfon dochodca BRATISLAVA 18. júla (WEBNOVINY) - Inteligentné telefóny vlastní až 26 percent seniorov nad 61 rokov, ktorí nakupujú na internete.


V priemere vlastní smartfón približne 50 percent Slovákov navštevujúcich e-shopy.

Vyplýva to z prieskumu, ktorý na vzorke 2 200 respondentov nakupujúcich online urobil nezávislý nákupný radca Heureka.sk s výskumnou agentúrou NMS Market Research. Portál porovnáva vyše šesťtisíc domácich e-shopov, ich tovary a ceny.

"Najfrekventovanejší výskyt inteligentných mobilov je, samozrejme, u tínedžerov, ako aj u mladých ľudí do 30 rokov. V oboch kategóriách ho vlastní až 60 percent zákazníkov internetových obchodov,“ vysvetlil projektový manažér Heuréky Kamil Demuth.

"Kým pre mladých je najväčšou výhodou inteligentných telefónov internet, starší ľudia ocenia najmä jednoduché dotykové ovládanie,“ dodala Irma Chmelová z internetového obchodu Prosenior.eu, podľa ktorej sú okrem smartfónov medzi seniormi obľúbené aj špeciálne mobily s veľkými písmenami, ako aj SOS tlačidlom na privolanie pomoci.

Informácie agentúre SITA poskytla Diana Mareková Theizlová zo spoločnosti Fusion.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalá vila módneho návrhára Versaceho ide do dražby
<< predchádzajúci článok
Fotogaléria: Bažant Pohoda 2013

Inteligentné telefóny lákajú aj seniorov - diskusné fórum čitateľov