Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. mája 2024

Interaktívna prehliadka Bojnického zámku povie rozprávku O ČarostudniPrehliadka je určená predovšetkým pre detských návštevníkov a je interaktívna.Zdieľať
Interaktívna prehliadka Bojnického zámku povie rozprávku O Čarostudni

Novú detskú interaktívnu prehliadku zaradí od júna do svojej ponuky Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice. Autorská rozprávka O Čarostudni ich naučí, že lenivosť či namyslenosť sa nevypláca.

"Rozprávka je o našich slabostiach, ktorých je v nás vo všetkých veľa. Riešime tri - lenivosť, lakomstvo a namyslenosť. Deťom ich ukazujeme rozprávkovou formou, aby pochopili, že tieto veci sú do istej miery prirodzené, ale je správne, keď sa pracuje na tom, aby sa potlačili," povedal v pondelok autor rozprávky Branislav Lukáč.

Prehliadka je určená predovšetkým pre detských návštevníkov a je interaktívna. "Snažíme sa od samého začiatku, aby deti videli aj priestory Bojnického zámku a zároveň prežili rozprávkový príbeh. Interakcia vedie k tomu, aby boli súčasťou zážitku. Techniky využívame dve, ide o videoprojekciu a divadlo dvoch hercov," doplnil Lukáč.

Súčasťou príbehu je studňa, ktorá spája štvrté nádvorie s prírodnou travertínovou jaskyňou. Režisérka rozprávky Alžbeta Hammer priblížila, že studňa je jednou z dominantných čŕt Bojnického zámku. "Prináša i technické možnosti, ako sa s ňou hrať a urobiť rozprávku zaujímavejšou, práve i s rekvizitami, do ktorých sme chceli ísť, aby sme ju oživili a priniesli deťom trochu mágie," dodala Hammer.

Interaktívna prehliadka bude súčasťou ponuky múzea od júna do augusta.

Vstupenky online https://bojnicecastle.sk/o-carostudni-vstupenky/


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zdravotní klauni chcú s Lidlom prinášať radosť deťom i seniorom, herec Noga sa stal tvárou kampane „Hrdo nos nos“ (video+foto)
<< predchádzajúci článok
Gajarský folklórny súbor Slnečnica – Sunečník vždy prekročil hranice