Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2019

Irán odobral akreditáciu spravodajcovi denníka New York TimesNew York Times, archívna snímka.Zdieľať
New York Times, archívna snímka. Foto: wikipedia
Dubaj 11. júna (TASR) - Iránske úrady bez vysvetlenia odobrali akreditáciu spravodajcovi amerického denníka New York Times (NYT), informovala v utorok agentúra AP. Správa prichádza v období zvýšeného napätia vo vzťahoch medzi USA a Iránom.


Rozhodnutie sa týka holandského novinára Thomasa Erdbrinka pôsobiaceho v Teheráne, ktorý v minulosti pracoval aj pre denník Washington Post. Oficiálnu akreditáciu mu odobrali už vo februári a odvtedy nemôže vykonávať svoju novinársku činnosť.

New York Times sa v utorok rozhodli túto skutočnosť zverejniť v reakcii na súvisiace špekulácie, ktoré sa šírili na internetových sociálnych sieťach.

"Predstavitelia iránskeho ministerstva opakovane ubezpečovali, že akreditácia pána Erdbrinka bude čoskoro obnovená, avšak nevysvetlili, prečo sa tak stále nestalo, alebo prečo mu ju vlastne odobrali," uviedol šéfredaktor NYT pre zahraničné spravodajstvo Michael Slackman. Podľa neho však existujú isté náznaky, že by sa celá situácia mohla čoskoro vyriešiť.

Iránske úrady ani štátne médiá sa k celej záležitosti zatiaľ oficiálne nevyjadrili. Erdbrinkovou manželkou je známa iránska fotografka Nevša Tavakolianová, ktorá pracuje pre medzinárodnú agentúru Magnum.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Banskí záchranári zvládajú aj extrémne podmienky
<< predchádzajúci článok
Rast francúzskeho hospodárstva by mal byť v 2. štvrťroku stabilný

Irán odobral akreditáciu spravodajcovi denníka New York Times - diskusné fórum čitateľov