Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

06. marca 2013

Írska ekonomika vzrástla vlani pravdepodobne o percentoÍrska ekonomika pravdepodobne posilnila v minulom roku o 1 %, zatiaľ čo vládna prognóza počítala s rastom o 0,9 %. V stredu to povedal írsky minister financií Michael Noonan. Oficiálne údaje ...Zdieľať
irsko DUBLIN 6. marca (WEBNOVINY) - Írska ekonomika pravdepodobne posilnila v minulom roku o 1 %, zatiaľ čo vládna prognóza počítala s rastom o 0,9 %.


V stredu to povedal írsky minister financií Michael Noonan. Oficiálne údaje majú byť zverejnené koncom tohto mesiaca. "Ekonomika rastie, v roku 2011 posilnila o 1,5 %, v roku 2012 o 0,9 % a možno o 1 %. V tomto roku bude tiež posilňovať, zostavili sme rozpočet na predpokladanom raste o 1,5 %,” povedal Noonan.

Vládnu prognózu podľa neho podporujú aj súkromné odhady. "Som presvedčený, že zostavenie rozpočtu na odhadovanom raste o 1,5 % je správne...Sme však veľmi skoro na začiatku roka,” dodal.

Írska ekonomika vzrástla v treťom kvartáli o 0,2 %. Išlo tak o pomalšie medzikvartálne tempo, než očakávali analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters. Tí odhadovali, že posilní o 0,5 %. Údaje o raste hrubého domáceho produktu (HDP) za druhý kvartál boli revidované nahor na 0,4 %.

Podľa pôvodných údajov HDP krajiny počas apríla až júna stagnoval. Pokles ekonomiky počas prvých troch mesiacov tohto roka bol tiež miernejší, než sa očakávalo. Podľa revidovaných údajov HDP Írska oslabil o 0,5 % namiesto pôvodne uvádzaných 0,7 %.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Farmafirmy môžu znížiť ceny liekov, klastre zmenia
<< predchádzajúci článok
Muža zabil vysokozdvižný vozík, pritlačil ho k stĺpu

Írska ekonomika vzrástla vlani pravdepodobne o percento - diskusné fórum čitateľov