Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. októbra 2011

Írskym prezidentom sa stane básnik HigginsVíťazom írskych prezidentských volieb sa stal kandidát labouristov a básnik Michael D. Higgins, ktorý získal 39,6 percenta hlasov. Sedemdesiatročný bývalý minister kultúry tak porazil svojho hlavného ...Zdieľať
michael d higgins DUBLIN 29. októbra (WEBNOVNY) - Víťazom írskych prezidentských volieb sa stal kandidát labouristov a básnik Michael D. Higgins, ktorý získal 39,6 percenta hlasov. Sedemdesiatročný bývalý minister kultúry tak porazil svojho hlavného konkurenta nezávislého kandidáta a podnikateľa Seána Gallaghera ako aj bývalého veliteľa Írskej republikánskej armády a kandidáta strany Sinn Féin Martina McGuinnessa.

Celkovo sa o prezidentský post uchádzalo 7 kandidátov a volebná účasť dosiahla 56 percent. Higgins bude nástupcom prezidentky Mary McAleeseovej. Úloha hlavy štátu v Írsku je v prevažnej miere reprezentatívna. Higgins vo funkcii hlavy štátu nahradí súčasnú prezidentku Mary McAleeseovú. Funkcia prezidenta v Írsku je v prevažnej miere reprezentatívna.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Turecko už neverí na zázrak, záchranné práce ukončili
<< predchádzajúci článok
Pri Letanovskom mlyne spadol Poliak z 15-metrovej výšky