Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júla 2009

Islamisti odsekli hlavy siedmim ľuďomSomálski islamskí bojovníci odsekli v piatok hlavy siedmim ľuďom obvineným zo špionáže a zo zrieknutia sa viery, informovali v piatok miestni obyvatelia. Islamisti, ktorí boli pred dvoma a pol rokmi ...Zdieľať
MOGADIŠO 10. júla (WEBNOVINY) - Somálski islamskí bojovníci odsekli v piatok hlavy siedmim ľuďom obvineným zo špionáže a zo zrieknutia sa viery, informovali v piatok miestni obyvatelia. Islamisti, ktorí boli pred dvoma a pol rokmi zbavení moci, pri poslednej poprave v meste Baidoa na juhozápade krajiny sťali zatiaľ najväčší počet ľudí naraz.


Sestra jedného z popravených, agentúrou AP uvádzaná iba ako Hawa, uviedla, že na policajnej stanici spolu s ostatnými príbuznými obetí čaká na vydanie tiel. Ako povedala, predstavitelia militantnej organizácie aš-Šabáb jej oznámili, že siedmi popravení boli obvinení buď zo zrieknutia sa islamu, alebo zo špionáže pre prechodnú vládu. Hawa nechcela uviesť svoje priezvisko zo strachu pred represáliami. Iný miestny obyvateľ potvrdil, že v piatok na korbe nákladného auta videl sedem tiel bez hláv. Strážili ich príslušníci milície.

Somálsko je od roku 1991 prakticky bez centrálnej fungujúcej vlády.

SITA/AP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opitý jazvec narušil premávku
<< predchádzajúci článok
Skupina G8 schválila 10 miliárd eur na potravinovú pomoc