Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

22. októbra 2007

ITF Ritro Slovak Open - Cibulkovej úspech vo štvorhreSlovenská tenistka Dominika Cibulková úspešne vstúpila do bratislavského jubilejného 10. ročníka medzinárodnych majstrovstiev SR. V pondelňajšom stretnutí 1. kola štvorhry na podujatí ITF Ritro ...Zdieľať

BRATISLAVA 22. októbra (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková úspešne vstúpila do bratislavského jubilejného 10. ročníka medzinárodnych majstrovstiev SR. V pondelňajšom stretnutí 1. kola štvorhry na podujatí ITF Ritro Slovak Open (dotácia 100 000 USD, tvrdý povrch Premier Court v hale) v Sibamac aréne NTC 18-ročná piešťanská rodáčka a Chorvátka Ivana Lisjaková ako držiteľky voľnej karty zdolali nenasadenú českú dvojicu Petra Kvitová, Darina Šeděnková 6:2, 6:4.

Pre Cibulkovú, ktorá sa do deblového diania zapája sporadicky, ide o prvý triumf v párovej súťaži od apríla 2006 a podujatia ITF s dotáciou 50 000 USD v americkom Charlottesville. Vtedy Slovenka, k 22. októbru až 932. vo svetovom rebríčku štvorhry, účinkovala s Rakúšankou Annou Bartensteinovou. Vlani v Bratislave s krajankou Magdalénou Rybárikovou prehrala hneď v 1. kole. Medzičasom absolvovala len štyri deblové zápasy - všetky s inou partnerkou a neúspešne.

Víťazky sa vo štvrťfinále stretnú s postupujúcimi zo súboja Jekaterina Makarovová, Lilia Osterlohová (Rus./USA) - Petra Cetkovská, Andrea Hlaváčková (4-ČR). Vo dvojhre je Cibulková turnajovou jednotkou a obhajkyňou titulu. Nie skôr ako v utorok začne proti Kolumbijčanke Cataline Castaňovej.

Štvorhra - 1. kolo:

Dominika Cibulková, Ivana Lisjaková (SR/Chorv.) - Petra Kvitová, Darina Šeděnková (ČR) 6:2, 6:4

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Demitra má zdravotné problémy
<< predchádzajúci článok
Každé štvrťfinále v inom termíne, v utorok duel v Čermeli