13. októbra 2013

Iuventa deklasovala v odvete Hertzelyia, je v 3. kole Pohára EHF

Na snímke vľavo strieľa Tanja Kiridžičová (Iuventa), v pozadí Osri Cohenová (Bnei) v odvete 2. kola hádzanárskeho Pohára EHF žien Iuventa Michalovce - Bnei Hertzeliya (Izr.) v Michalovciach v nedeľu 13. októbra 2013. Foto: TASR/Milan Kapusta
Michalovce 13. októbra (TASR) - Hádzanárky slovenského majstra Iuventa Michalovce sa prebojovali do 3. kola Pohára EHF. Aj v odvetnom dueli 2. kola využili výhodu domácej palubovky a zdolali Hertzelyia presvedčivo 41:17. V 3. kole na Iuventu čaká momentálny líder slovinskej ligy RK - GEN Zagorje.

Slovenský šampión už v úvode svojmu súperovi gólovo ušiel a po presnej strele Horňákovej viedol v 10. minúte 7:2. Viacgólový rozdiel držali zverenky trénera Jána Packu aj v 18. minúte, keď sa strelecky presadil Rebičová a za stavu 11:5 si zobrala lavička hostí oddychový čas. Ten na chvíľu Iuventu spomalil, pretože od stavu 13:7 zaznamenali hráčky Bnei Hertzeliya päť gólov v rade a po presnom zásahu Levinkindovej v 26. minúte bol stav iba 13:12. Michalovčanky ale kontrovali troma gól mi Trehubovej v rade a skóre prvého dejstva uzavrela presným zásahom domáca Szöllösiovej 17:12. V druhom polčase to už bol strelecký koncert domácej Iuventy. Tá toto dejstvo vyhrala 24:5 a jednoznačne tak postúpila do tretieho kola Pohára EHF, kde na ňu čaká momentálny líder slovinskej ligy RK - GEN Zagorje.

odvetný zápas 2. kola Pohára EHF:
Michalovce - Hertzelyia 41:17 (17:12)

IUVENTA:
Petróczi, Gubiková, Medveďová - Kiridžić 3, Holešová, Piskayová 2, Marković 2, Szollosiová 5, Rebičová 5, Habánková, Horňáková 7, Nagyová 3, Wollingerová 1, Olšovská, Trehubová 10/2, Kovaličková 3.
BNEI: Sharona, Ezrahi - Epelboim 1, Meshluan 1, Bertaut 2, Cohen, Amir, Ben Itzhak, Levinkind 2, Banczik 2, Goldman, Vakrat 9/3, pok. hody: 2/2 - 3/3, vylúčené: 6 - 3. Rozhodovali: Thomassen a Schmack (obaja Belgicko), 500 divákov.

Hlasy po zápase:
Tréner Iuventy Ján Packa:
„Bol to iný zápas, ako v sobotu. Vtedy sme ešte nevedeli, čo môžeme od súpera čakať, teraz to už bolo iné. Súper nás už nemal čím prekvapiť a hlavne v druhom polčase sme sa presadili našimi hlavnými zbraňami. Schuti sme si zahrali, boli vidieť, že dievčatá majú radosť z hádzanej. Posledných desať minút som si sadol na lavičku, pretože môj koučing už bol zbytočný. Čo sa týka nášho súpera v treťom kole, zaoberali sme sa s ním už aj pred dvojzápasom s Bnei Hertzliyou. Ide o ťažkého protivníka, ktorý hrá okrem slovinskej ligy aj stredoeurópsku súťaž a ani v nej si nepočína najhoršie.“

Preteky Okolo Paríža vyhral Nemec Degenkolb, M. Velits 36.
Lev Praha prehral s Ufou 2:3