01. októbra 2011

Iuventa Michalovce suverénne postúpila do 3. kola PVP

Hádzanárky Iuventy Michalovce si suverénnym spôsobom vybojovali postup do 3. kola Pohára víťazov pohárov žien 2011/2012. Michalovčanky po piatkovom víťazstve 37:27 v prvom zápase 2. ...

iuvienta michalovce MICHALOVCE 1. októbra (WEBNOVINY) - Hádzanárky Iuventy Michalovce si suverénnym spôsobom vybojovali postup do 3. kola Pohára víťazov pohárov žien 2011/2012.

Michalovčanky po piatkovom víťazstve 37:27 v prvom zápase 2. kola tejto európskej pohárovej súťaže uspeli aj v sobotňajšej odvete, keď vo svojej Chemkostav aréne si poradili s talianskym družstvom HC Sassari opäť jednoznačne 40:29 (22:12).

Zverenky trénerskej dvojice József Vura - Tomáš Hlavatý potvrdili postupom úlohu favoritiek a teraz už môžu čakať, koho im prisúdi za ďalšieho súpera októbrový žreb.

Výsledok - sobota - PVP žien 2011/2012 - 2. kolo - odveta:
Iuventa Michalovce (SR) - HC Sassari (Tal.) 40:29 (22:12) - prvý zápas 37:27, do 3. kola PVP postupujú Michalovce

Domáce ani v odvete nenechali nič na náhodu a od úvodných minút diktovali tempo hry. V 10. min vyhrávali 7:3 a tréner Sassari si zobral oddychový čas. Na chvíľu to Taliankam pomohlo, po štvrťhodine znížili na 7:8. Druhá polovica I. polčasu však patrila Zemplínčankám, ktoré si do prestávky stihli vypracovať pohodlný 10-gólový náskok (22:12).

Po zmene strán si Iuventa s prehľadom udržiavala vedenie, v 52. min vyhrávala už 35:22. Slovenský šampión napokon uštedril talianskemu súperovi jedenásťgólovú prehru (29:40).