09. novembra 2013

Iuventa zdolala Zagorje 31:24 v prvom zápase 3.kola Pohára EHF

Tanja Kiridžičová (Iuventa), vľavo Ivana Ljubašová (Zagorje) v prvom zápase 3. kola Pohára EHF v hádzanej žien Iuventa Michalovce - RK GEN-I Zagorje (Slovin.). Foto: TASR/Milan Kapusta
Michalovce 9. novembra (TASR) - Hádzanárky úradujúceho slovenského majstra Iuventy Michalovce vyhrali v sobotu na domácej palubovke v prvom zápase 3. kola Pohára EHF nad lídrom slovinskej ligy RK GEN-I Zagorje 31:24.

Michalovčanky prešli v druhom kole hladko cez izraelského outsidera Bnei Hertzeliya po dvoch domácich triumfoch 40:28 a 41:17, tentoraz splnili cieľ vytvoriť si dobrú pozíciu do odvety 17. novembra v Zagorje.

Pohár EHF žien - 3.kolo:
Iuventa Michalovce - RK GEN-I Zagorje 31:24 (14:13)

Zostava a góly Iuventy: Gubiková, Medveďová - Kiridžičová 4, M. Holešová, Piskayová, Markovičová 3, Szöllösiová 8, Rebičová 5, R. Vargová, Geričová, Horňáková 5, Wollingerová, Trehubová 6/5, Kovaličková - RK GEN-I: Ugrinová 6/1, Mitrusevská 5, 7m hody: 5/5 - 3/3, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Aliyev a Aghakishiyev (obaja Azer.), 1200 divákov.

Prvý polčas úvodného stretnutia tretieho kola priniesol výbornú hádzanú. Domáce hádzanárky boli prakticky počas celej prvej tridsaťminútovke vo vedení. V 4. minúte sa po premenej sedmičke Trehubovej ujala Iuventa vedenia 2:0 a dvojgólové vedenie si Packove zverenky udržiavali až do 10. minúty, kedy po presnom zásahu Horňákovej viedli 5:3. Líder slovinskej ligy sa však nevzdával a zásluhou Mitrusevskej sa mu v 12. minúte podarilo vyrovnať na 5:5. Následne bol stav vyrovnaný. V rozmedzí 18. a 22. minúty ale Iuventa zaznamenala štyri góly v rade a po presnej strele Trehubovej zo sedemetrového hodu vyhrávali jej hráčky 12:8. Hosťujúca lavička zareagovala oddychovým časom a ten Zagorju pomohol. Jeho hráčkam sa totiž krátko pred koncom prvého dejstva podarilo vyrovnať na 13:13. Záverečné slovo prvého polčasu patrilo domácej Markovičovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 14:13.

Úvod druhého dejstva vyšiel michalovskej Iuvente. Tá vyhrala aj vďaka vyborným zákrokom Lucie Gubikovej prvú päťminútovku 3:0 a po góle Markovičovej viedla Iuventa opäť rozdielom štyroch gólov - 17:13. Zagorju sa síce podarilo znížiť na 17:15, no v 42. minúte po presnom zásahu Szöllösiovej viedla Iuventa opäť o štyri góly - 21:17 a na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom. Ani ten však už rozbehnutú Iuventu nezastavil. Od stavu 23:19 totiž Zemplínčanky zaznamenali päť gólov v rade a po presnom zásahu Rebičovej vyhrávali už 28:19. V samom závere sa hostkám síce mierne podarilo znížiť, no aj sedemgólové víťazstvo Iuventy (31:24) dáva pred odvetou väčšie šance na postup michalovskej Iuvente.