Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. novembra 2006

Iveta Radičová sa stala podpredsedníčkou stranyDo užšieho vedenia SDKÚ-DS prichádza krátko po svojom vstupe do strany Iveta Radičová. O jej zvolení na post podpredsedníčky strany rozhodlo 352 zo 402 hlasujúcich delegátov dnešného kongresu ...Zdieľať

BRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Do užšieho vedenia SDKÚ-DS prichádza krátko po svojom vstupe do strany Iveta Radičová. O jej zvolení na post podpredsedníčky strany rozhodlo 352 zo 402 hlasujúcich delegátov dnešného kongresu SDKÚ-DS, ktorý sa koná v Bratislave. Radičová obsadila jeden zo šestice podpredsedníckych postov SDKÚ-DS. Venovať sa bude sociálnym veciam a zdravotníctvu. Ďalšími staronovými podpredsedami strany sa stali Eduard Kukan (zahraničná politika), Ivan Mikloš (ekonomika a školstvo), Milan Horth (vnútorná politika), Pavol Kubovič (komunálna a regionálna politika) a Juraj Liška (bezpečnostná politika).

Kongres tak potvrdil návrh prezídia SDKÚ-DS a Radičová vystriedala v podpredsedníckej funkcii Pavla Prokopoviča. Počas diskusie k voľbám podpredsedov navrhol Prokopoviča za podpredsedu Štefan Kužma, podľa ktorého by mal Prokopovič zastupovať v užšom vedení strany východoslovenský región. Prokopovič poďakoval tým, čo ho podporujú, ponuku však neprijal. Ako uviedol, "myslím si, že u mňa je pevnosť a sila modrého štvorca SDKÚ-DS pevnejšia ako osobné ambície". Za podpredsedu bol navrhnutý aj Ľudovít Kaník, ktorý túto možnosť zvažoval, ale ponuku neprijal.

Kongres zároveň rozhodol o zmene generálneho sekretára strany a Ivana Harmana vymení Štefan Hudec. Hudec, ktorý bol šéfom volebného štábu strany v rokoch 2002 a 2006 a v rokoch 2002-2005 bol vedúcim Úradu vlády SR, získal 386 hlasov zo 401 odovzdaných. Kongres ďalej schválil zmenu stanov, ktorá zrušila programové platformy, upravila primárky a ďalšie interné predpisy.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SLÚŠ nesúhlasí s povinným poistením poistencov štátu
<< predchádzajúci článok
Predviedli štyroch ľudí, ktorí prišli na zrušené zhromaždenie

Iveta Radičová sa stala podpredsedníčkou strany - diskusné fórum čitateľov