Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. marca 2024

Izrael schválil vojenské plány útoku na mesto Rafah, operácia zahŕňa aj evakuáciu civilistovIzrael schválil vojenské plány útoku na mesto Rafah na juhu Pásma Gazy. Oznámila to kancelária premiéraZdieľať
israel_palestinians_95544 676x451 15.3.2024 (SITA.sk) - Izrael schválil vojenské plány útoku na mesto Rafah na juhu Pásma Gazy. Oznámila to kancelária premiéra Benjamina Netanjahua, podľa ktorej vyhlásenia bude operácia zahŕňať evakuáciu civilistov.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Kedy a ako sa tak stane, nešpecifikovala. V Rafahu je 1,4 milióna vysídlených Palestínčanov. Izraelská armáda už v stredu informovala, že pred ofenzívou plánuje Palestínčanov v Rafahu nasmerovať k „humanitárnym ostrovom“ v centrálnom Pásme Gazy.

Predstavitelia Spojených štátov a ďalších krajín vyjadrili obavy z plánov Izraela na inváziu do Rafahu, pretože sa boja o bezpečnosť civilistov. Netanjahu však napriek ich tlaku tvrdí, že nemá v úmysle vycúvať, pretože útoky v Rafahu na militantné hnutie Hamas, proti ktorému vedie vojnu, sú kľúčové pre celkovú elimináciu militantnej skupiny.Zdroj: SITA.sk - Izrael schválil vojenské plány útoku na mesto Rafah, operácia zahŕňa aj evakuáciu civilistov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mučenie ukrajinských vojnových zajatcov je systematické, ide hlavne o násilie páchané na ženách
<< predchádzajúci článok
Spôsob vyšetrovania Dankovej nehody oslabuje dôveru v políciu, KDH nesúhlasí s jej uzavretím v podobe priestupku