Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. apríla 2024

Izraelská armáda tvrdí, že zabila veliteľa HizballáhuVeliteľ pobrežného sektora libanonskej militantnej skupiny Hizballáh prišiel o život pri izraelskom útoku. Ako referuje web news.sky.com, správy o smrti Ismaila Yusafa Baza ...Zdieľať
israel_palestinians_84660 676x451 16.4.2024 (SITA.sk) - Veliteľ pobrežného sektora libanonskej militantnej skupiny Hizballáh prišiel o život pri izraelskom útoku. Ako referuje web news.sky.com, správy o smrti Ismaila Yusafa Baza priniesla izraelská armáda.


Tá uviedla, že jedno z jej lietadiel „zasiahlo a zlikvidovalo“ veliteľa Hizballáhu v oblasti Ain Ebel v Libanone.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktTento veliteľ pôsobil ako vysoký predstaviteľ na viacerých pozíciách vo vojenskom krídle Hizballáhu. Plánoval tiež odpálenie rakiet a protitankových striel smerom na Izrael z pobrežnej oblasti Libanonu, uviedla izraelská armáda.

Krátko pred útokom Hizballáh uviedol, že zaútočil na izraelské systémy protivzdušnej obrany Železná kupola v oblasti Bejt Hilel, pričom tvrdil, že zaznamenal priame zásahy a zabil alebo zranil viacerých členov izraelskej armády.Zdroj: SITA.sk - Izraelská armáda tvrdí, že zabila veliteľa Hizballáhu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vojna v Pásme Gazy je nepochybne vojnou proti ženám, tvrdí regionálna riaditeľka OSN
<< predchádzajúci článok
Francúzsko pozve Rusko na 80. výročie vylodenia spojencov v Normandii