![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Pondelok 3.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Hubert
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
08. novembra 2015
Izraelský exprezident Jicchak Navon zomrel vo veku 94 rokov
Na archívnej snímke z 11. marca 1979 vtedajší prezident USA Jimmy Carter (vľavo) a izraelský prezident Jicchak Navon na schôdzke v Jeruzaleme.
Zdieľať
Na archívnej snímke z 11. marca 1979 vtedajší prezident USA Jimmy Carter (vľavo) a izraelský prezident Jicchak Navon na schôdzke v Jeruzaleme. Foto: TASR/APNavon slúžil v rokoch 1978-1983 ako piaty prezident Izraela. Ešte pred začiatkom svojej politickej kariéry v Izraelskej strane práce robil poradcu zakladateľovi židovského štátu Davidovi Ben Gurionovi, po odchode z prezidentského postu pôsobil dlhší čas ako minister školstva. V roku 1992 odišiel z politiky a stal sa úspešným spisovateľom a dramatikom.
Predseda Izraelskej strany práce Jicchak Hercog označil zosnulého Navona za príslušníka izraelskej zakladateľskej generácie, ktorá "vybudovala domov (židovského) národa svojimi vlastnými rukami".
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
