Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

25. októbra 2012

J. Franco na MFF v Ríme predstaví film svojich študentovAmerický herec, režisér, producent, scenárista, spisovateľ, hudobník a maliar James Franco, ktorý tiež učí na University of California, Los Angeles (UCLA), so svojimi študentmi nakrútil ...Zdieľať
mila kunis BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) - Americký herec, režisér, producent, scenárista, spisovateľ, hudobník a maliar James Franco, ktorý tiež učí na University of California, Los Angeles (UCLA), so svojimi študentmi nakrútil celovečerný film Tar.


V ňom pod režisérskou taktovkou svojich žiakov spolu s Milou Kunis, Jessicou Chastain, Zachom Braffom či Henrym Hopperom aj účinkoval. Ako v stredu oznámili organizátori 7. ročníka Medzinárodného filmového festivalu v Ríme, snímku uvedú v sekcii Cinema XXI.

Herec, ktorý na festival príde ukázať aj svoju jednominútovú snímku Dreams, si tiež si preberie špeciálne ocenenie Cubovision.

V rámci sekcie CinemaXXI, ktorá sa sústreďuje na nové fenomény v kinematografii, uvedú napríklad aj filmy A Walk in the Park Amosa Poea, Goltzius and the Pelican Company Petra Greenwaya alebo Suspension of Disbelief Mikea Figgisa.

Po oznámení filmov zo sekcie CinemaXXI už verejnosť pozná celý program MFF v Ríme okrem dvoch snímok, ktoré budú prekvapením súťažnej sekcie.

V tej sa predstaví napríklad komédia A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III (2012) režiséra Romana Coppolu, v ktorej si zahrali Charlie Sheen, Mary Elizabeth Winstead, Jason Schwartzman, Bill Murray či Patricia Arquette; dráma The Motel Life Alana a Gabea Polských s hereckým obsadením zloženým z Dakoty Fanning, Emila Hirscha, Stephena Dorffa alebo Krisa Kristoffersona či triler Aku no kyôten Japonca Takashiho Miikeho.

Sedemčlenná porota, ktorej predsedá režisér Jeff Nichols, udelí osem cien, pričom držiteľ ocenenia pre najlepší film už nemôže dostať žiadnu inú sošku.

Video: Trailer k Twilight Breaking Dawn Part 2


Mimo súťaže premietnu okrem iných aj záverečný film upírskej ságy Twilight s podtitulom Úsvit - 2. časť. (Robert Pattinson, Kristen Stewart, Taylor Lautner), akčný krimitriler Bullet to the Head (Sylvester Stallone, Jason Momoa, Christian Slater) alebo dramédiu Mental (Toni Collette, Liev Schreiber). Festival sa uskutoční v termíne od 9. do 17. novembra.

Tridsaťštyriročný James Franco sa celosvetovo preslávil úlohou Harryho Osborna vo filmoch o Spider-Manovi (2002, 2004, 2007) a zahral si napríklad aj v snímkach Milk (2008), Pineapple Express (2008), 127 hodín (2010), Jedz, modli sa, miluj (2010), Zrodenie planéty opíc (2011), Princ a pruďas (2011) či Spring Breakers (2012).

Za herecký výkon v dráme 127 hodín ho nominovali na Oscara, Zlatý glóbus, cenu BAFTA či Satellite Award. V roku 2002 získal Zlatý glóbus za stvárnenie titulnej úlohy v biografickom televíznom filme James Dean (2001).

Informácie zverejnili webstránky www.hollywoodreporter.com a www.romacinemafest.it.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na golfovom ihrisku v USA našli živého žraloka
<< predchádzajúci článok
Jazzová legenda The John Scofield Trio zavíta do Bratislavy

J. Franco na MFF v Ríme predstaví film svojich študentov - diskusné fórum čitateľov