Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

02. júla 2019

J. Jakubisko predstaví v Karlových Varoch pracovné zábery Perinbaby 2Slovenský režisér Juraj Jakubisko dokončil nakrúcanie rozprávky Perinbaba 2, ktorá nadväzuje na jeho známu a obľúbenú Perinbabu z roku 1985.Zdieľať
Na archívnej snímke režisér Juraj Jakubisko. Foto: TASR - Dano Veselský
 
Bratislava 2. júla  - Slovenský režisér Juraj Jakubisko dokončil nakrúcanie rozprávky Perinbaba 2, ktorá nadväzuje na jeho známu a obľúbenú Perinbabu z roku 1985. V súčasnosti sa venuje náročným postprodukčným prácam. Nové pracovné ukážky z pripravovanej Perinbaby 2 predstaví na Medzinárodnom filmovom festivale Karlove Vary. Stretnutie sa uskutoční v piatok 5. júla o 9.30 h v kinosále A, v hoteli Thermal. TASR o tom informovala Stanislava Borská z distribučnej spoločnosti Bontonfilm.


Na trikovú časť využívajú tvorcovia aj výhody súčasných filmových technológií. S ich pomocou pre film oživili pôvodnú Perinbabu s tvárou talianskej herečky Giulietty Masina. S napĺňaním fantázie Jakubiska pomáha počítačová grafika aj v iných častiach filmu. "Trochu sa bojím, či už toho nie je priveľa. Dávame tam toľko fantázie, že mám pocit, že sa musím začať mierniť. Človek, keď môže, si potom totiž začne veľmi vymýšľať," smeje sa spokojný režisér.

Hlavnou postavou rozprávky bude Lukáš, ktorého stvárňuje slovenský herec a youtuber Lukáš Frlajs. Vo filme sa objavia herci zo Slovenska i z Česka, medzi nimi Ivan Romančík, René Štúr, Dan Nekonečný, Klára Cibulová alebo Sabina Skalická, ktorú diváci uvidia v postave mladej "zubatej". "Nechceli sme obsadzovať hercov podľa ich slávy a popularity. Juraj sa sústredil na typy, charaktery a na atmosféru samotných hercov," komentoval obsadenie producentka filmu Deana Horváthová-Jakubisková.

Hudbu komponujú Ondřej Soukup a Jan Jirásek.

Do slovenských a českých kín vstúpi výpravná rozprávka v zime 2020.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 MILOVANÁ PERINBABA: Filmový štáb sa opäť vrátil pod Tatry (14. 11. 2017)
 Jakubisko sa chystá natáčať Perinbabu 2 aj v drevenom kostolíku (13. 10. 2017)nasledujúci článok >>
Mystické miesta na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Obyvateľov jednej liptovskej dediny spájajú dva rozdielne dialekty

J. Jakubisko predstaví v Karlových Varoch pracovné zábery Perinbaby 2 - diskusné fórum čitateľov