Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. decembra 2019

J. Richter: Letáky o legislatívnych zmenách sú v súlade so zákonomJán Richter, archívna snímka.Zdieľať
Ján Richter, archívna snímka. Foto: TASR Martin Baumann
Bratislava 18. decembra (TASR) - Minister práce Ján Richter (Smer-SD) nepovažuje letáky o prijatých opatreniach v sociálnej oblasti za predvolebnú kampaň.


Transparency International Slovensko upozornila, že minister dal vytlačiť a rozposlať dva a štvrť milióna kusov letákov s názvom "Pomáhame ľuďom". Vyslúžil si za to kritiku aj niektorých opozičných poslancov. "Nevnímam to ako žiadny konflikt. Mal som maximálny záujem uviesť, že riešime kompletnú legislatívu, ktorú nepripravovali len poslanci strany Smer-SD, ale aj koalície. Dokonca prešiel jeden opozičný návrh," skonštatoval v stredu po rokovaní vlády Richter.

Podľa neho, ak si ľudia otvoria ktorékoľvek noviny, tak sú v nich inzeráty "za európske peniaze". "To nekritizujete, lebo vás platia cez toto? Ja hovorím o veľa inzerátoch, ktoré sú v médiách," odpovedal na novinárske otázky v súvislosti s letákmi Richter.

Zároveň tvrdí, že transparentne na tlačovej konferencii minulý týždeň avizoval, že tieto letáky bude ministerstvo posielať. "Ja som presvedčený, že je to v súlade so zákonom. Chodia stovky otázok, žiadostí, lebo nikdy nebola v žiadnom roku taká situácia, že na konci roka išlo toľko veľa poslaneckých návrhov," uviedol Richter s tým, že mnohé z týchto noviel neboli v medzirezortnom pripomienkovom konaní a ľudia ich nepoznajú. "Preto je potrebné všetky najdôležitejšie veci pripomenúť. My ich dávame do všetkých inštitúcií, ktoré sú v rámci rezortu, a zároveň sme riešili aj schránkovú formu," dodal Richter.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
JAZDIL ZO STRANY NA STRANU: Vodič zo Stakčína nafúkal asi tri promile
<< predchádzajúci článok
REAKCIE POLITIKOV na obvinenie Dobroslava T. za zneužívanie právomoci

J. Richter: Letáky o legislatívnych zmenách sú v súlade so zákonom - diskusné fórum čitateľov