Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2010

24. mája 2010

Jágr stotisícovému davu: Bez srdca to nejdeČeskú hokejovú reprezentáciu, ktorá v nedeľu získala zlato na svetovom šampionáte v Nemecku, vítalo na Staromestskom námestí v Prahe približne 100-tisíc ...Zdieľať
vitazny cesky tim Víťazný český tím

Foto: SITA PRAHA 24. mája (WEBNOVINY) - Českú hokejovú reprezentáciu, ktorá v nedeľu získala zlato na svetovom šampionáte v Nemecku, vítalo na Staromestskom námestí v Prahe približne 100-tisíc fanúšikov z celej krajiny. Tím trénera Vladimíra Růžičku priletel do Prahy o 12.37 h a po tlačovej konferencii sa vydal autokarom do stredu mesta. Niektorí hráči sedeli na streche autobusu, ďalší pozdravovali svojich priaznivcov z otvorených strešných okien. Na miesto osláv na Staromestskom námestí dorazili okolo 14.30 h.

Celý tím privítal primátor Prahy Pavel Bém. Na pódium postupne vystúpili všetci hráči a členovia realizačného tímu, fľašky piva postupne menili za šampanské. Pohár majstrov sveta priniesli na pódium spoločne kapitán Tomáš Rolinek a legendárny Jaromír Jágr. "Nemôžete víťaziť, ak nemáte toto," oslovil fanúšikov Jágr a zdvihol nad hlavu veľké červené plyšové srdce. "Vrátili sme český hokej tam, kde ho chceme vidieť," dodal. Celé Staromestské námestie skandovalo typické: "Hoši, děkujem!" a spoločne s hokejistami si zaspievalo štátnu hymnu.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sapara a Jendrišek v príprave už ako bakalári
<< predchádzajúci článok
Majstri sveta sú v Prahe, začali sa oslavy