11. januára 2009

Jakeš v 8. etape Rely Dakar na 13. mieste

Slovenský motocyklový jazdec Ivan Jakeš obsadil v nedeľňajšej 8. etape pretekov Rely Dakar 2009, ktorá sa koná v Argentíne a Čile, vo svojej kategórii 13. miesto so stratou 26:24 min na víťazného ...

LA SERENA 11. januára (WEBNOVINY) - Slovenský motocyklový jazdec Ivan Jakeš obsadil v nedeľňajšej 8. etape pretekov Rely Dakar 2009, ktorá sa koná v Argentíne a Čile, vo svojej kategórii 13. miesto so stratou 26:24 min na víťazného Cyrila Despresa z Francúzska. Jakešovi zrejme prospel sobotňajší deň voľna a dosiahol svoje najlepšie umiestnenie v tohtoročnej edícii podujatia. Lídrom súťaže motocyklistov aj naďalej zostal Španiel Marc Coma na KTM, ktorý bol v nedeľu druhý. Jakeš si pravdepodobne v klasifikácii polepší, momentálne figuruje na 65. priečke s odstupom 14:21:35 h na vedúceho Comu, ale jeho celkové postavenie bude známe až po príchode posledného motocyklistu do cieľa.

Výsledky - 8. etapa - Valparaiso - La Serena (652 km, 294 km RS)
Motocykle: 1. Cyril Despres (Fr.) KTM 4:07:39 h, 2. Marc Coma (Šp.) KTM +1:49, 3. Francisco Lopez (Čile) KTM +2:54,...13. Ivan Jakeš (SR) KTM +26:24

Poradie po 8. etape (priebežné): 1. Marc Coma (Šp.) KTM 30:33:15 h, 2. David Fretigne (Fr.) Yamaha +1:06:28, 3. Cyril Despres (Fr.) KTM +1:33:34,...65. Ivan Jakeš (SR) KTM +14:21:35 (celkové postavenie Jakeša bude známe až po príchode posledného motocyklistu do cieľa).