Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. decembra 2018

Jamrich: Pri dobrej realizácii dokáže strecha dlho plniť svoje funkciePoužitím vhodných materiálov a pri kvalitnej realizácii dokáže strecha dlhé roky plniť požadované funkcie. Týka sa to nielen vodotesnosti, ale i ostatných ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR Milan Kapusta
Bratislava 9. decembra (TASR) - Použitím vhodných materiálov a pri kvalitnej realizácii dokáže strecha dlhé roky plniť požadované funkcie. Týka sa to nielen vodotesnosti, ale i ostatných tepelno-technických a architektonických požiadaviek používateľov. Pre TASR to uviedol predseda Cechu strechárov Slovenska Eduard Jamrich.


Naopak, strecha nesprávne navrhnutá a zrealizovaná z nevhodných materiálov neplní svoju funkciu už od počiatku. Dôležitú úlohu zohrávajú aj financie. „Najmä pri verejných objektoch a tiež pri bytových domoch je rozhodujúca cena. Vždy vyhráva ponuka s najnižšou cenou. Preto sa nemôžeme čudovať, že pri takýchto strechách sa poruchy objavujú hneď po ich vyhotovení,“ doplnil predseda strechárskeho cechu. 

Všetko závisí podľa neho od správneho návrhu jednotlivých vrstiev strešného plášťa, druhu použitého materiálu, od veku strešnej krytiny aj od spôsobu kontroly a údržby. Pri rodinných domoch je situácia trochu odlišná, pretože ich majitelia si aj s pomocou architektov a projektantov dokážu vybrať spoľahlivú strešnú krytinu.

„No vo viacerých prípadoch ešte ani to nezaručuje bezproblémovú strechu. Všetko totiž závisí od kvality montážnej firmy alebo remeselníka,“ uzavrel Jamrich s tým, že sa treba obrátiť na odborníkov, ktorí majú dostatok skúseností, odborných poznatkov a vedomostí.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Riaditeľ asociácie pre elektronický obchod sa vyjadril ku geoblokingu
<< predchádzajúci článok
Biblická spoločnosť pripravila pre nepočujúcich vianočné príbehy

Jamrich: Pri dobrej realizácii dokáže strecha dlho plniť svoje funkcie - diskusné fórum čitateľov