15. júla 2013

Jan Kopecký a Pavel Dresler zvíťazili na Rally Bohemia

ŠKODA oslavuje víťazstvo na domácej pôde. Na Rally Bohemia zvíťazili Jan Kopecký s Pavlom Dreslerom na továrenskom vozidle Fabia Super 2000. Pripísali si tak tohtoročné tretie prvenstvo v treťom štarte ...

bez nazvu BRATISLAVA 15. júla (WBN/PR) - ŠKODA oslavuje víťazstvo na domácej pôde. Na Rally Bohemia zvíťazili Jan Kopecký s Pavlom Dreslerom na továrenskom vozidle Fabia Super 2000. Pripísali si tak tohtoročné tretie prvenstvo v treťom štarte na českých majstrovstvách.

Po víťazstve na Jänner Rally a nedávnom úspechu na pretekoch v meste Hustopeče víťazí továrenské duo opäť na domácej pôde. Rally s centrom v Mladej Boleslavi, v srdci značky ŠKODA, vyhral Kopecký prvýkrát v kariére. „Bola to skvelá a ťažká súťaž. Sme s Pavlom veľmi radi, že sme zvíťazili na domácej pôde značky ŠKODA. Máme od automobilky výborné podmienky a špičkový automobil. Ďakujeme všetkým za perfektnú podporu.“

Jan Kopecký zvíťazil na Bohemii prvýkrát v kariére. Druhého Václava Pecha porazil celkovo o 26,3 sekundy. Tretí bol Roman Kresta s privátnou Fabiou Super 2000. Z celkového počtu 18 rýchlostných skúšok ich Kopecký ovládol desať. Rally Bohemia priniesla aj zvýšené bezpečnostné opatrenia na tratiach rýchlostných skúšok. Jan Kopecký ich hodnotí pozitívne: „Usporiadatelia urobili pre bezpečnosť maximum a diváci prijali tieto opatrenia s rešpektom.“

Aj napriek skvelým výkonom v českom šampionáte sú prioritou Jana Kopeckého štarty v európskych majstrovstvách (ERC), ktorým v ich polovici dominuje. Ďalšou súťažou je rumunská Rally Sibiu od 25. do 27. júla.