Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. apríla 2013

Ján Slota chce pomôcť SNS výmenou za vyššie kompetencie


Tagy: Ján Slota

Bývalý predseda SNS Ján Slota sa chce vrátiť do politiky a žiada silnejšie kompetencie. Slota skončil vo funkcii predsedu na jeseň v roku 2012 a stal sa čestným predsedom. Nedávno ...Zdieľať
jan slota BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) – Bývalý predseda SNS Ján Slota sa chce vrátiť do politiky a žiada silnejšie kompetencie.


Slota skončil vo funkcii predsedu na jeseň v roku 2012 a stal sa čestným predsedom. Nedávno žiadal väčšie právomoci pre svoju funkciu, čím podmienil aj pomoc strane.

„Akákoľvek pomoc strane bola podmieňovaná presunom kompetencií predsedu, s čím som nesúhlasil,“ povedal pre agentúru SITA súčasný predseda národniarov Andrej Danko. Strana sa dnes topí vo finančných problémoch a Slota spolu s podpredsedom strany Milanom Fričom ponúkli aj finančnú pomoc, ak Slota ako čestný predseda získa väčšie kompetencie. Tie chcel Slota už na jeseň presadiť na sneme.

„Boli navrhované stanovy v takom znení, že v prípade ich schválenia by bol silnou osobou čestný predseda,“ povedal Danko.

V marci začala SNS proti Slotovi disciplinárne konanie za nehospodárne nakladanie s majetkom strany a tým ohrozenie jej existencie. Ján Slota sa po októbrovom sneme Slovenskej národnej strany stal aktívnym čestným predsedom s poradným hlasom bez práva veta. Slota bol prvýkrát predsedom SNS v rokoch 1994 až 1999. Vtedy ho na sneme v súboji o predsednícke kreslo porazila Anna Belousovová. Následne založil Pravú SNS, ktorej predsedom bol do roku 2003. Vtedy došlo opäť k zjednoteniu SNS na čele so Slotom.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Ján Slota
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Namiesto istôt majú Slováci stimuly pre vybraných, tvrdí KDH
<< predchádzajúci článok
Colníci zadržali na východe vyše štvrť milióna cigariet

Ján Slota chce pomôcť SNS výmenou za vyššie kompetencie - diskusné fórum čitateľov

21.4. 8:32:07