18. februára 2013

Jana Čepelová prehrala v Memphise už v prvom kole

Slovenská kvalifikantka Jana Čepelová prehrala v pondelňajšom zápase 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji WTA US National Indoor Tennis Championships v americkom Memphise so švédskou ...

bojana jovanovska jana cepelova MEMPHIS 18. februára (WEBNOVINY) - Slovenská kvalifikantka Jana Čepelová prehrala v pondelňajšom zápase 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji WTA US National Indoor Tennis Championships v americkom Memphise so švédskou obhajkyňou titulu Sofiou Arvidssonovou nasadenou ako druhou za 78 minút dvakrát 4:6.

Skúsená 29-ročná severanka, 38. v renkingu, sa revanšovala za nezdar 3:6, 3:6 z vlaňajšieho Montrealu.

Devätnásťročná Košičanka Čepelová si odnáša 2075 dolárov a 11 bodov do svetového rebríčka (vrátane zvládnutia kvalifikácie), v ktorom figuruje na 95. pozícii. V prvom sete proti favoritke inkasovala brejk na 3:4, sama nemala na príjme žiadnu šancu preraziť servis Arvidssonovej. V druhej časti vyrovnala slovenská fedcupová reprezentantka z 0:2 na 2:2 a zvládla aj okamžitý rebrejk na 3:3.

V siedmej hre si však zverenkyňa Martina Zathureckého znova neudržala podanie, na returne v ôsmom geme nezužitkovala vlastnú príležitosť a súperka už zvládla zvyšok. V desiatom geme sa Švédka odpodávala na 30, keď od stavu 40:0 potrebovala tri mečbaly.

Rodáčka z Halmstadtu Arvidssonová práve v Memphise tradične predvádza vari svoj vrcholný tenis. Trofej totiž získala okrem vlaňajška už aj v sezóne 2006 (žiadnu inú vo dvojhre na hlavnej profesionálnej úrovni pritom nemá) a v sezóne 2010 bola vo finále.