Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

31. mája 2020

Japonská automobilka Nissan zatvorí závody v Španielsku, o prácu príde zhruba tritisíc ľudíŠpanielska vláda informovala, že japonský výrobca áut Nissan Motor Co. sa rozhodol zatvoriť svoje závody na severovýchode Katalánska, čo povedie k strate približne 3 ...Zdieľať
japan_nissan_74081 19ff33594be1466ca682d2aeae391af6 676x451 31.5.2020 (Webnoviny.sk) - Španielska vláda informovala, že japonský výrobca áut Nissan Motor Co. sa rozhodol zatvoriť svoje závody na severovýchode Katalánska, čo povedie k strate približne 3 tis. pracovných miest.


Španielske ministerstvo priemyslu vo vyhlásení, ktoré zverejnilo tento týždeň, vyjadrilo ľútosť nad rozhodnutím firmy a vyzvalo vedenie automobilky, aby zvážilo alternatívy.

Odborové organizácie upozornili, že ak Nissan zavrie závod v Barcelone a dva menšie závody v susedných mestách, v miestnom dodávateľskom reťazci automobilky môže byť ohrozených 20 tis. ďalších pracovných pozícií.

Nissan realizuje rozsiahlu reštrukturalizáciu a sústreďuje sa na trhy v Číne, Severnej Amerike a Japonsku.

Trhy v Európe, Rusku a Južnej Amerike prenecháva svojej partnerskej automobilke Renault a trhy v juhovýchodnej Ázii a Oceánii partnerskému výrobcovi áut Mitsubishi.


Zdroj: Webnoviny.sk - Japonská automobilka Nissan zatvorí závody v Španielsku, o prácu príde zhruba tritisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Územím Slovenska prejdú do Poľska chorvátski vojaci, presúvať sa bude aj technika
<< predchádzajúci článok
Polícia obvinila dvoch vrcholných manažérov D4R7 Construction pre výstavbu časti R7

Japonská automobilka Nissan zatvorí závody v Španielsku, o prácu príde zhruba tritisíc ľudí - diskusné fórum čitateľov