Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. marca 2013

Japonská vláda zlepšila hodnotenie ekonomikyJaponská vláda v marci zlepšila hodnotenie ekonomiky už tretí mesiac po sebe. Vyplýva to z marcovej správy japonskej vlády o stave ekonomiky. Vláda zlepšila hodnotenie ziskov spoločností, ako ...Zdieľať
burza japonsko TOKIO 15. marca (WEBNOVINY) - Japonská vláda v marci zlepšila hodnotenie ekonomiky už tretí mesiac po sebe. Vyplýva to z marcovej správy japonskej vlády o stave ekonomiky.


Vláda zlepšila hodnotenie ziskov spoločností, ako aj pracovného trhu. Slabý japonský jen totiž zvýhodňuje exportérov a na trhu práce sa zvýšil počet voľných pracovných miest.

"Stále sú nejaké slabé sektory, v ekonomike sa však objavujú náznaky rastu," uvádza vláda vo svojej správe.

Z tejto správy vyplýva, že priemyselná produkcia vykazuje náznaky rastu, keďže výrobcovia automobilov zvýšili počet vyrobených vozidiel, aby uspokojili dopyt na americkom trhu. Podľa vlády navyše kapitálové výdavky klesli menej výrazne, než naznačovali predchádzajúce informácie.

Japonská vláda zároveň zopakovala, že od japonskej centrálnej banky (BoJ) očakáva kroky na dosiahnutie inflačného cieľa na úrovni dvoch percent.

Nový japonský premiér Šinzo Abe vyzýva BoJ na výrazné uvoľňovanie monetárnej politiky a veľké rozpočtové výdavky s cieľom vyviesť Japonsko s pretrvávajúcej deflácie.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Harmonizovaná inflácia na Slovensku vo februári spomalila
<< predchádzajúci článok
Šéf Euroskupiny žiada rýchlu dohodu o Cypre