Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. marca 2018

Japonsko: G20 musí zabrániť praniu peňazí cez kryptomenyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Tokio 13. marca (TASR) - Japonsko plánuje vyzvať členské krajiny skupiny G20, aby zvýšili úsilie s cieľom zabrániť využívaniu kryptomien na pranie peňazí. Uviedli to zdroje z japonskej vlády. Ministri financií a centrálni bankári z krajín G20, ktorá zahrňuje 20 najväčších ekonomík sveta, budú 19. a 20. marca rokovať v Buenos Aires, pričom na programe by mala byť aj téma digitálnych mien.


Podľa zdrojov z japonskej vlády je však šanca, že sa predstavitelia G20 dohodnú na konkrétnych pravidlách platných v globálnom rozsahu a zverejnia ich v záverečnom komuniké, vzhľadom na rozdielny prístup v jednotlivých štátoch veľmi nízka. Ako uviedol jeden zo zdrojov, medzi členmi G20 panuje názor, že príliš prísna regulácia by nebola dobrým riešením.

Japonskú vládu znepokojuje, že aj keď sa štáty G20 zhodujú v názore, že kroky na zabránenie praniu peňazí cez kryptomeny sú potrebné, niektoré krajiny majú regulačné opatrenia miernejšie než iné. To vytvára priestor pre pranie peňazí.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rocker Cantat, odsúdený za zabitie, zrušil letné koncerty
<< predchádzajúci článok
Lesníci chcú do lesov vrátiť buky a duby

Japonsko: G20 musí zabrániť praniu peňazí cez kryptomeny - diskusné fórum čitateľov