18. marca 2012

Jaroslav Halák sa stal prvou hviezdou zápasu, Budaj druhou

Hokejisti Bostonu Bruins si v domácom prostredí poradili s Philadelphiou 3:2 po samostatných nájazdoch. Aktuálni šampióni zámorskej NHL viedli po prvej tretine už 2:0, "letci" však ...

jaroslav halak NEW YORK 18. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti Bostonu Bruins si v domácom prostredí poradili s Philadelphiou 3:2 po samostatných nájazdoch.

Aktuálni šampióni zámorskej NHL viedli po prvej tretine už 2:0, "letci" však skórovali v každej nasledujúcej dvadsaťminútovke a duel napokon dospel až do predĺženia. V ňom gól nepadol a rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých sa presadili prví piati exekútori a zlyhal až Danny Briere.

Treťou hviezdou zápasu bol slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára, jeho reprezentačný spoluhráč Andrej Meszároš pre zranenie za hostí nehral.

Gólman St. Louis Jaroslav Halák v zápase na ľade Tampy Bay potvrdil výbornú formu, na víťazstve svojho tímu 3:1 sa podieľal 22 zásahmi. Halák si za svoj výkon vyslúžil honor pre najlepšieho hráča duelu. Radosť z čistého konta mu pokazil Mikkelson až v záverečnej päťminútovke.

V bránke Montrealu dostal proti New Yorku Islanders šancu Peter Budaj, z 38 striel inkasoval dvakrát a keďže jeho spoluhráči dokázali streliť rovnaký počet gólov a v predĺžení sa nerozhodlo, nasledovali nájazdy a v nich sa šťastena priklonila na stranu "ostrovanov".

Dvadsaťdeväťročný Slovák pomohol svojmu tímu aj v ofenzíve, v tretej tretine stál na začiatku akcie, na konci ktorej Leblanc vyrovnal na 2:2. Pre Budaja išlo o druhú tohotosezónnu asistenciu.

Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby potvrdil, že ak je zdravý, predstavuje pre obranu súperov obrovské nebezpečenstvo. Na víťazstve "tučniakov" 5:2 na klzisku New Jersey sa kanadský reprezentant podieľal troma asistenciami. Pre Pittsburgh išlo o jedenáste víťazstvo v rade

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - Philadelphia 3:2 po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 1:0) - Zdeno Chára (Boston) bol treťou hviezdou duelu

New Jersey - Pittsburgh 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Minnesota - Carolina 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Montreal - New York Islanders 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1) - Peter Budaj (Montreal) odchytal celý zápas, mal 36 úspešných zákrokov a raz asistoval, po zápase ho vyhlásili za druhú hviezdu

New York Rangers - Colorado 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Ottawa - Toronto 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Tampa Bay - St. Louis 1:3 (0:2, 0:1, 1:0) - Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celý duel, mal 22 úspešných zákrokov a vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu

Florida - Buffalo 3:2 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Vancouver - Columbus 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Los Angeles - Nashville 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

San Jose - Detroit 3:2 po predĺžení (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)