14. apríla 2007

Jason Kidd s 87. triple-double v kariére

Basketbalisti Toronta urobili v piatok dôležitý krok za udržaním si 3. miesta vo Východnej konferencii zámorskej NBA pred Miami, keď vyhrali na domácej palubovke nad Detroitom 87:84. Detroit mal však ...

NEW YORK 14. apríla (WEBNOVINY) - Basketbalisti Toronta urobili v piatok dôležitý krok za udržaním si 3. miesta vo Východnej konferencii zámorskej NBA pred Miami, keď vyhrali na domácej palubovke nad Detroitom 87:84. Detroit mal však zápas výborne rozbehnutý, súpera držal pred poslednou časťou hry na 34-percentnej streleckej efektivite a v poslednej prestávke vyhrával 69:58. V záverečnej štvrtine už však základná päťka Pistons oddychovala, domáci svoju hru zlepšili a štvrtinu vyhrali 29:15. "Bolo to pre nás pekné víťazstvo, ktoré nás posunulo bližšie k udržaniu si našej pozície na tretej priečke konferencie. Detrroit má výborný tím, ak ich stretneme v play off, budeme musieť hrať ešte lepšie," povedal tréner Raptors Sam Mitchell. Najlepším strelcom domáceho tímu bol Anthony Parker s 21 bodmi, na strane hostí ho o tri body predstihol Richard Hamilton.

Aj v Západnej konferencii zaváhal líder, na svojom ihrisku nestačil Dallas na Utah a prehral s ním 89:104. Značne oslabený Dallas bez Jasona Terryho, Jerryho Stackhousea a Ericka Dampiera ťahal za kratší koniec po väčšinu zápasu, hráči Utahu svojho súpera nemienili podceniť a hrali na doraz. "Stále majú Dirka Nowitzkého," naznačil nemecký dôvod ostražitosti Jazz Matt Harpring, pričom jeho spoluhráč Deron Williams hneď vzápätí spomenul aj meno druhého hráča All-star zápasu Josha Howarda. "Nezáleží na tom, ako vyhráte, dôležité je víťazstvo. Dallasu chýbalo zopár hráčov, ale to nám nemôže zobrať ani kúsok z nášho víťazného pocitu," povedal po zápase Derek Fisher. Najdôležitejším hráčom duelu bol Carlos Boozer s 32 bodmi a 15 doskokmi. Práve doskoky boli jedným z rozhodujúcich aspektov hry, "jazzmeni" totiž doskočili 56 lôpt, čo bolo o 22 viac ako ich súper.
V kalifornskom súboji o posledné dve postupové miesta v Západnej konferencii si tak trochu zavarili Lakers, ktorí síce aj napriek prehre na ihrisku Phoenixu stále okupujú siedme miesto s náskokom jedného víťazného duelu pred dvojicou prenasledovateľov, to sa však môže veľmi rýchlo zmeniť. Clippers a Golden State majú totiž oproti nim na konte o jeden odohraný duel menej. Lakers v zápase proti Suns chýbali body Kobeho Bryanta, ktorý odohral strelecky katastrofálny duel s iba 27-percentnou úspešnosťou streľby z poľa, čo jeho tímu prinieslo 17 bodov. "Toto dnes nebol ten Kobe, ktorého všetci poznáme. Zdalo sa, ako keby mu chýbala energia," vyjadril sa k svojej najväčšej hviezde tréner Phil Jackson. Samotný Bryant však upozornil najmä na štýl bránenia Suns: "Bránili hráča s loptou často dvoma hráčmi a strieľať cez dvojicu brániacich hráčov naozaj nie je jednoduché. Strelecky sme sa trápili a takto sa zápasy vyhrávať nedajú." Ďalšie dva kalifornské tímy nezaváhali, Clippers zdolali pred svojimi divákmi Portland 107:89 a Warriors v streleckých pretekoch vyhrali v Sacramente 125:108.
V pretekoch za tretím miestom, ktoré okupuje vyššie zmieňované Toronto, nezaváhali ani hráči Miami, ich šanca na bronzovú priečku vo Východnej konferencii je však už len teoretická, v posledných dvoch dueloch totiž nesmú zaváhať a Raptors musia zároveň prehrať všetky svoje zvyšné tri duely. V piatok hralo Miami doma s Indianou, v zápase plnom zvratov mali Heat v záverečnom účtovaní na konte o štyri body viac (100:96).
Druhý tím tabuľky Východnej konferencie Chicago si poľahky poradilo s Charlotte v pomere 100:81, San Antonio brúsiace si zuby na druhé miesto Phoenixu na Západe nezaváhalo v Minnesote a Timbervolwes zdolalo 110:91, New Orleans s miernym odstupom sledujúce kalifornské trio bojujúce o dve posledné miestenky do playoff si určite nepomohlo domácou prehrou s Denverom v pomere 105:107, keď mohli diváci v Oklahoma City vidieť dva 31-bodové výkony v podaní domáceho Davida Westa (13 doskokov) a hosťujúceho Carmela Anthonyho, New Jersey si prakticky zaistilo postupovú pozíciu na Východe víťazstvom nad New Yorkom v pomere 100:86, keď už svoje 87. trilpe-double v kariére zaznamenal 34-ročný Jason Kidd, Washington si poradil v Atlante s miestnymi Hawks 98:85, keď si svoj náskok utvoril už v prvom polčase a v poslednom dueli piatkového večera sa stretli v Bostone posledné dva tímy tabuľky Západnej konferencie, Celtics vo vyrovnanom dueli na Milwaukee nestačili a prehrali 102:104.

Výsledky - piatok:
Toronto - Detroit 87:84
Najviac bodov: A. Parker 21, Bosh 18 (16 doskokov), J. Graham a T. J. Ford (10 asistencií) po 13 - R. Hamilton 24, Delfino 11, McDyess 10, štvrtiny: 14:20, 23:30, 21:19, 29:15, 19 800 divákov

New Jersey - New York 100:86
Najviac bodov: V. Carter 25, R. Jefferson 24, Moore, Kidd (14 doskokov, 11 asistencií) a Nachbar po 13 - Francis 22, M. Collins 21, Curry 20, štvrtiny: 18:15, 26:32, 40:21, 16:18, 20 032 divákov

Atlanta - Washington 85:98
Najviac bodov: Marvin Williams 24, Lue 16 (10 asistencií), Shelden Williams 14 (10 doskokov) - Stevenson 25, J. Hayes 20, A. Daniels 16 (12 asistencií), štvrtiny: 20:28, 15:21, 26:26, 24:23, 16 658 divákov

Boston - Milwaukee 102:104
Najviac bodov: G. Green 21, Powe 18, Gomes a Delonte West po 13 - C. Bell 24, Patterson a Gadzurič (11 doskokov) po 21, štvrtiny: 25:31, 18:25, 29:27, 30:21, 17 759 divákov

Minnesota - San Antonio 91:110
Najviac bodov: M. James 23, Foye 16, R. Davis 15 - Ginobili 21, Bonner 18, B. Barry 13, štvrtiny: 21:30, 18:25, 21:30, 31:25, 19 356 divákov

New Orleans - Denver 105:107
Najviac bodov: David West 31 (13 doskokov), Paul 18, R. Butler, M. Jackson (13 doskokov) a B. Jackson po 13 - Anthony 31, Iverson 23, Camby 15 (11 doskokov), štvrtiny: 35:22, 21:31, 29:24, 20:30, 19 164 divákov

Miami - Indiana 100:96
Najviac bodov: Wade 23, S. O`Neal 21, Posey 18 - Granger 24, Dunleavy 14 (10 doskokov), Foster, Murphy a Shawne Williams po 10, štvrtiny: 26:16, 27:30, 18:28, 29:22, 19 600 divákov

Chicago - Charlotte 100:81
Najviac bodov: Gordon 20, Hinrich 18, Deng 14 - Herrmann 14, Knight a A. Anderson po 13, štvrtiny: 30:23, 26:19, 19:20, 25:19, 22 340 divákov

Dallas - Utah 89:104
Najviac bodov: Nowitzki 23, Willis 16, Josh Howard 12 - Boozer 32 (15 doskokov), D. Williams 17, Fisher 15, štvrtiny: 19:26, 19:23, 26:23, 25:32, 20 411 divákov

Sacramento - Golden State 108:125
Najviac bodov: Abdur-Rahim 23 (14 doskokov), K. Martin 18, Garcia 16 - S. Jackson 26, B. Davis 25, Jason Richardson a Barnes po 17, štvrtiny: 30:32, 23:42, 40:26, 15:25, 17 317 divákov

LA Clippers - Portland 107:89
Najviac bodov: Mobley 22, Brand 20, Maggette a Kaman po 17 - Roy 18, T. Outlaw 14, Webster 10, štvrtiny: 26:19, 24:18, 30:21, 27:31, 19 318 divákov

Phoenix - LA Lakers 93:85
Najviac bodov: Nash 26 (14 asistencií), R. Bell 18, Marion 16 (11 doskokov) - Walton 19, Bryant 17, Odom 16 (13 doskokov), štvrtiny: 27:26, 24:24, 25:13, 17:22, 18 422 divákov