24hod.sk    Šport    NHL

25. októbra 2005

Je Gáborík filmárik?

Bartovič je číslo 24

Útočník Minnesoty Marián Gáborík (na ľade) púta v zámorí pozornosť. A to nielen svojimi hokejovými výkonmi, ale už aj filmovými. V zápase so St. Louis vyfasoval odchovanec Trenčína dve mi-núty za filmovanie. Vedenie NHL totiž
v tomto ročníku prísnejšie trestá herecké výkony hráčov na ľade a podľa denníka Minneapolis Star Tribune medzi nich patrí aj slovenský reprezentant. Hviezda Minnesoty má v najbližších dňoch očakávať varovný list od predstaviteľov zámorskej súťaže, v ktorom ho upozornia, aby si na podobné divadelné kúsky dával pozor. Po druhom filmovaní ho totiž bude čakať pokuta tisíc dolárov, pri treťom dvojnásobok a po štvrtom dostane jednozápasový dištanc. Gáborík však radšej strieľa góly, čo potvrdil aj v súboji v Chicagu. No ani jeho dva presné zásahy na víťazstvo Wild nestačili.

Piati slovenskí hokejisti sa predstavili v noci na pondelok v ďalšej sérii zápasov NHL a štyri hviezdy so svojimi mužstvami prehrali. Akú-takú útechu si sám dal útočník Minnesoty Marián Gáborík, ktorý v Chicagu strelil svoje prvé dva góly sezóny. Milan Bartovič sa stal v poradí 24. Slovákom v prebiehajúcej sezóne na klziskách profiligy a prvým v Chicagu od sezóny 1995/1996, keď červeno-čierny dres obliekal
7 zápasov obranca Ivan Droppa. Pred nimi zažil v tomto klube slávne časy v rokoch 1958-1980 legendárny Stan Mikita.
Gáborík v 11. minúte vyrovnal v Chicagu premiérovým gólom v novom ročníku na 1:1, keď dorazil puk za chrbát brankára Chabibulina. Druhý gól pridal v hre 4:4. Poslednú tretinu však pre obnovené zranenie slabín nedohral. Hneď po stretnutí si to preto namieril ku klubovému lekárovi. „Marián odohral výborný zápas, strelil dva dôležité góly. Zranil sa, no dúfame, že to nie je nič vážne,“ povedal Gáboríkov spoluhráč Brian Rolston, ktorý bodoval v šiestom stretnutí
v rade.
Aj keď hráči Los Angeles po prvej tretine viedli nad Calgary 2:0, nezískali nakoniec ani bod. „Prehrávať 0:2, a potom udrieť, keď sa zápas chýli k predĺženiu - to je krásny pocit,“ tešil sa kapitán Flames Jarome Iginla. Hostia pritom mohli v tretej tretine za stavu 2:2 strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no gól Pavla Demitru rozhodcovia neuznali pre postavenie centra Armstronga v bránkovisku.

Výsledky NHL
Chicago - Minnesota 4:2 (1:1, 1:1, 2:0), góly: 10. Bourque, 23. Arnason, 51. Holmqvist, 54. Keith - 11. GÁBORÍK (Rolston, Bouchard), 25. GÁBORÍK (Chouinard, Henry). Los Angeles- Calgary 2:3 (2:0, 0:2, 0:1), góly: 17. Robitaille, 19. Armstrong - 29. Simon, 34. Phaneuf, 60. Simon. Anaheim - Phoenix 5:3 (3:0, 0:2, 2:1), góly: 10. Sýkora, 18. Selänne, 20. McDonald, 45. Hedström, 60.
R. Niedermayer - 34. Leclerc, 40. Leclerc, 55. Sanderson.