Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júla 2019

Jelene v známom parku zabili plasty, v žalúdkoch mali aj obaly z jedla


Tagy: Nara plasty

V známom parku v japonskom meste Nara uhynulo v poslednej dobe deväť jeleňov, pretože zjedli plastové sáčky. V parku žije viac než tisíc jeleňov sika (Cervus nippon) a turisti ich môžu kŕmiť špeciálnymi ...Zdieľať
japan_nara_deer_18510 7656b1f1314d436dac7c2d130ce5c19c 676x513 11.7.2019 (Webnoviny.sk) - V známom parku v japonskom meste Nara uhynulo v poslednej dobe deväť jeleňov, pretože zjedli plastové sáčky. V parku žije viac než tisíc jeleňov sika (Cervus nippon) a turisti ich môžu kŕmiť špeciálnymi sušienkami bez obsahu cukru, ktoré predávajú v neďalekých obchodoch.


Sušienky nie sú v plastových sáčkoch, ľudia si ich tam ale aj tak nosia. Podľa veterinárov si jelene môžu plasty ľahko pomýliť s potravou.

Od marca uhynulo v Nare už celkovo 14 jeleňov, z ktorých deväť malo v žalúdkoch plastový odpad a obaly z jedla. V jednom prípade to bolo až 4,3 kilogramu plastovej hmoty. Všetky uhynuté zvieratá boli veľmi vychudnuté a zoslabnuté.

Jelene, ktoré sú v šintoizme tradične považované za božích poslov, sa pohybujú voľne po parku a sú obľúbenou turistickou atrakciou. V stredu sa dobrovoľníci zúčastnili na upratovaní v parku s cieľom zbaviť ho plastového odpadu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Jelene v známom parku zabili plasty, v žalúdkoch mali aj obaly z jedla © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Nara plasty
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V januári až máji bolo v SR vydaných 1110 oznámení o zákazke
<< predchádzajúci článok
Vedecká kaviareň priblíži trendy v big data a umelej inteligencii

Jelene v známom parku zabili plasty, v žalúdkoch mali aj obaly z jedla - diskusné fórum čitateľov