Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. mája 2020

Južná Afrika otvorí kostoly a začne predávať alkohol, cigarety nepovoliliV Juhoafrickej republike v pondelok opäť otvoria kostoly a začnú tiež predávať alkohol. Stane sa tak v rámci postupného uvoľňovania obmedzení, ktoré predtým zaviedli v rámci boja proti šíreniuZdieľať
virus_outbreak_south_africa_69018 cc6bcde32e2f4e789e7aa569edc4ac68 676x460 28.5.2020 (Webnoviny.sk) - V Juhoafrickej republike v pondelok opäť otvoria kostoly a začnú tiež predávať alkohol. Stane sa tak v rámci postupného uvoľňovania obmedzení, ktoré predtým zaviedli v rámci boja proti šíreniu koronavírusu.


Alkohol v krajine zakázali predávať 27. marca. Najnovšie si ho budú ľudia môcť kúpiť štyri dni v týždni. Počas piatka, soboty a nedele bude predaj naďalej zakázaný, pričom zatvorené budú aj bary. Alkohol bude možné piť len doma.

V kostole bude môcť byť naraz maximálne 50 ľudí, ktorí budú musieť mať tvárové masky a dodržiavať sociálny odstup. Pri vstupe im skontrolujú teplotu a budú si musieť dezinfikovať ruky.

Predaj cigariet zatiaľ nedostal zelenú, úrady však zrušili zákaz nočného vychádzania a ľudia si budú môcť hocikedy vonku zacvičiť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Južná Afrika otvorí kostoly a začne predávať alkohol, cigarety nepovolili © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do parlamentu by sa dostalo šesť strán. V prvej trojke sú OĽaNO, Smer-SD a SaS
<< predchádzajúci článok
Primátor Bratislavy Vallo požiadal o zníženie platu, stále bude zarábať viac ako 6000 eur

Južná Afrika otvorí kostoly a začne predávať alkohol, cigarety nepovolili - diskusné fórum čitateľov