Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. mája 2020

Nejedlý končí ako hasičský pridelenec v Prahe, ministerstvo vnútra zrušilo pozíciuBývalý šéf hasičov Alexander Nejedlý končí k 31. máju ako hasičský pridelenec v Prahe. Ministerstvo vnútra SR (MV ...Zdieľať
img_5952_copy 676x451 29.5.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalý šéf hasičov Alexander Nejedlý končí k 31. máju ako hasičský pridelenec v Prahe. Ministerstvo vnútra SR (MV SR) sa totiž rozhodlo zrušiť pozíciu zástupcu MV SR na plnenie úloh v oblasti ochrany pred požiarmi a civilnej ochrany a integrovaného záchranného systému na zastupiteľskom úrade SR v Českej republike.


Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ministerstva vnútra Barbara Túrosová, rezort sa rozhodol zrušiť pozíciu po zvážení jej opodstatnenosti. Doplnila, že minister vnútra Roman Milkulec (OĽaNO) poďakoval Nejedlému za 35 rokov služby v rezorte vnútra.

Nejedlý pôsobil od mája 2012 ako prezident Hasičského a záchranného zboru. V máji 2014 ho vtedajší prezident Ivan Gašparovič vymenoval ako prvého hasiča do hodnosti generála.

Vo funkcii šéfa hasičov skončil na vlastnú žiadosť v auguste 2019. V Prahe pôsobil od januára 2020.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nejedlý končí ako hasičský pridelenec v Prahe, ministerstvo vnútra zrušilo pozíciu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od potopenia lode Hableány na Dunaji ubehol rok, telo jednej turistiky stále nenašli
<< predchádzajúci článok
Bookmakeri favorizujú na novú SuperStar mladú Slovenku. Kto je vaším favoritom? Tipnite si!

Nejedlý končí ako hasičský pridelenec v Prahe, ministerstvo vnútra zrušilo pozíciu - diskusné fórum čitateľov