Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

23. mája 2022

K 40. narodeninám princa Williama vydajú v Británii mincuMincu k jeho narodeninám vytvoril dizajnér a rytec Thomas T. Docherty.Zdieľať
K 40. narodeninám princa Williama vydajú v Británii mincu

Britská Kráľovská mincovňa vydá pri príležitosti 40. narodenín princa Williama päťlibrovú mincu s jeho portrétom. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA, ktorá dodala, že princ svoje "okrúhle" narodeniny oslávi 21. júna.


William, vojvoda z Cambridgea – ktorý je v línii následníctva britského kráľovského trónu druhým v poradí –, sa objaví na oficiálnej minci vyrazenej Kráľovskou mincovňou už druhýkrát. Pp prvý raz sa tak stalo v roku 2011, a to na počesť jeho sobáša s Catherine, vojvodkyňou z Cambridgea.

Mincu k jeho narodeninám vytvoril dizajnér a rytec Thomas T. Docherty. Na lícnej strane je vybrazenie tváre princa Williama, číslo 40 a písmeno W. Na reverze je vyobrazenie kráľovnej Alžbety II. Na hrane mince je nápis "Jeho výsosť vojvoda z Cambridgea".

Podľa Dochertyho sa dizajnom mince snažil dosiahnuť rovnováhu "medzi sviežou energiou Jeho kráľovskej Výsosti, ktorá je otcom mladej rodiny", a charakterom jeho postavenia v rámci kráľovskej rodiny. Dodal, že "trojštvrťový uhol portrétu vytvára dynamickejší portrét než tradičný profil z boku".

Vysvetlil tiež, že pri tvorbe mince na digitálnej platforme využil niektoré techniky modelovania z hliny, čím dosiahol želaný trojrozmerný efekt.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Britský princ William a jeho manželka Catherine zverejnili novú fotografiu svojho mladšieho syna princa Louisa (23. 4. 2021)
 Princ William prezradil malé tajomstvo, počas pandémie koronavírusu pomáha ľuďom v núdzi (6. 6. 2020)
 Kate Middleton a princ William od A po Z (22. 4. 2011)nasledujúci článok >>
Po 2 rokoch sa v Piešťanoch bude opäť konať slávnostné otvorenie leta
<< predchádzajúci článok
Rozruch na koncerte v Rusku - skandovali sa protivojnové heslá