Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. augusta 2006

Kabinet chce do konca roka zaviesť ešte dve sociálne opatreniaVláda SR chce podľa svojho predsedu Roberta Fica stihnúť do konca roka zrealizovať ešte dve sociálne opatrenia. "Chceme dôchodcom, ktorí majú najnižšie dôchodky vyplatiť vianočný príspevok. ...Zdieľať

BRATISLAVA 4. augusta (WEBNOVINY) - Vláda SR chce podľa svojho predsedu Roberta Fica stihnúť do konca roka zrealizovať ešte dve sociálne opatrenia. "Chceme dôchodcom, ktorí majú najnižšie dôchodky vyplatiť vianočný príspevok. Rovnako intenzívne rokujeme, ako pomôcť ľuďom, ktorí cestujú do práce hromadnou dopravou, čiže vlakom alebo autobusom," uviedol v skorých ranných hodinách, po dnešnom rokovaní vlády, Fico. Podľa neho týmito opatreniami vláda neohrozí verejné financie a dodrží maastrichtské kritéria, potrebné pre vstup Slovenska do eurozóny. "Podľa stanovísk, ktoré máme k dispozícií, by mala vláda zvládnuť tieto tri opatrenia bez toho, aby boli ohrozené kritéria maastrichtu. My sa budeme správať tak, aby neboli ohrozené verejné financie, ale na druhej strane si myslíme, že sú zdroje ktoré vieme poskytnúť ľuďom v rôznej podobe," dodal Fico.

Zrušenie niektorých poplatkov v zdravotníctve už kabinet dnes na rokovaní zrušil. Od 1. septembra tohto roku tak pacienti nemusia platiť 20 korunové poplatky za návštevu u lekára a 50 korunové poplatky za hospitalizáciu. Poplatky za recept by sa mali zrušiť až po potrebnej novelizácie zákona. Fico predpokladá, že účinnosť novely bude od 1. októbra tohto roku.

Predsedu vlády po rokovaní parlamentu o programovom vyhlásení teší to, že diskusia jasne potvrdila štandardizáciu slovenskej politickej scény. "Na jednej strane máme jasne pravicovo orientovanú opozíciu, a na druhej strane koalíciu, ktorá je hodnotovo inde ako opozícia. Ľudia tak budú mať o štyri roky možnosť porovnávať pravicu a ľavicu," povedal Fico. Premiér predpokladá, že vláda dnes dostane dôveru Národnej rady SR.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O Transpetrole by mala rokovať vláda na budúci týždeň
<< predchádzajúci článok
Z južných palestínskych oblastí odchádzajú izraelské jednotky