Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. decembra 2019

Kalavská: Zmluva pre projekt Rázsochy by mohla byť podpísaná na jarNa archívnej snímke ministerka zdravotníctva Slovenskej republiky Andrea Kalavská.Zdieľať
Na archívnej snímke ministerka zdravotníctva Slovenskej republiky Andrea Kalavská. Foto: TASR
Bratislava 10. decembra (TASR) - Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) dúfa, že na jar budúceho roku by mohla byť podpísaná zmluva s víťazom súťaže na komplexnú prípravu projektu na výstavbu novej Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) na Rázsochách.


Šéfka rezortu zdravotníctva informovala, že búracie práce na skelete nemocnice sa stále realizujú. Posledná budova, ktorá je nad úrovňou zeme, podľa jej slov padá. "Stavenisko bude odovzdané počas februára, marca, čo je veľmi dobré. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) zamietol námietku, a tým pádom ideme v rámci projektanta a štúdie medicinálneho plánovania ďalej a ja dúfam, že na jar by sme mohli podpísať zmluvu," povedala šéfka rezortu.

Rezort začiatkom decembra informoval o tom, že ÚVO zamietol odvolanie voči rozhodnutiu, ktorým boli námietky od jedného z uchádzačov zamietnuté.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) vyhlásilo verejné obstarávanie na komplexnú prípravu projektu nemocnice na Rázsochách na konci mája. Predpokladaná hodnota zákazky je 17,5 milióna eur. Tá obsahuje vypracovanie projektovej dokumentácie vrátane inžinierskej činnosti a poradenstva pri príprave realizácie stavby, autorský dohľad nad realizáciou stavby a manažment zdravotnej starostlivosti.

Nová UNB má byť podľa rezortu zdravotníctva centrom excelentnosti, poskytovať bude komplexné služby v liečebno-preventívnej starostlivosti. Odhadované náklady na novú nemocnicu sú v koncepcii schválenej vládou SR stanovené na 263 miliónov eur. V sume sú zahrnuté búracie práce či projektová príprava - ako medicinálne plánovanie, architektúra a projekcie.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štatistický úrad: Priemysel i stavebníctvo v októbri opäť klesali
<< predchádzajúci článok
Hodina kódu je tu opäť. Učí, ako predchádzať lesným požiarom

Kalavská: Zmluva pre projekt Rázsochy by mohla byť podpísaná na jar - diskusné fórum čitateľov