Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. mája 2012

Kamery Richarda Sulíka sú podľa Pavla Pašku nedôstojnéKamerový systém kontrolujúci poslancov pri podpisovaní prezenčnej listiny v budove parlamentu je podľa predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku (Smer-SD) neprimeraný a nedôstojný. ...Zdieľať
paska BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) – Kamerový systém kontrolujúci poslancov pri podpisovaní prezenčnej listiny v budove parlamentu je podľa predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku (Smer-SD) neprimeraný a nedôstojný.


„Národná rada má svoje ústavné postavenie, poslanci majú svoje ústavné postavenie, politické kluby (...) majú svoje postavenie, práva a kompetencie a nepotrebujú takúto kontrolu,“ domnieva sa Paška.

Je presvedčený, že poslankyne a poslanci sa zodpovedajú voličom a je to o dôveryhodnosti. On v parlamente nie je na to, aby niekoho kontroloval, špehoval alebo riadil, povedal Paška v relácii TV Markíza Na telo.

S tým nesúhlasí predseda SaS Richard Sulík, ktorý tento kamerový systém dal nainštalovať počas svojho predsedovania v národnej rade. Podľa neho to bola reakcia práve na správanie sa poslancov. „Je nedôstojné, ak sa jeden poslanec podpisuje za druhého,“ argumentoval líder liberálov s dodatkom, že výsledkom zavedenia kamery bola najvyššia účasť poslancov na hlasovaniach. Podľa Sulíka je totiž dôležité, aby sa poslanci „neulievali“, pokiaľ ich platíme.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Bruseli sedia trúby s prázdnymi frázami, tvrdí šéf SaS
<< predchádzajúci článok
Premiér nebude tolerovať korupciu, pochválil českú políciu

Kamery Richarda Sulíka sú podľa Pavla Pašku nedôstojné - diskusné fórum čitateľov

ten kamerový systém20.5. 16:51:13