24. februára 2006

Kanada víťazom mužského turnaja v curlingu na ZOH

Víťazmi turnaja mužov v curlingu na XX. zimných olympijských hrách v Turíne sa stali reprezentanti Kanady, ktorý sa na najvyšší stupienok prebojovali po finálovom víťazstve 10:4 nad Fínskom. Kanada ...

TURÍN 24. februára (WN/SITA) - Víťazmi turnaja mužov v curlingu na XX. zimných olympijských hrách v Turíne sa stali reprezentanti Kanady, ktorý sa na najvyšší stupienok prebojovali po finálovom víťazstve 10:4 nad Fínskom. Kanada tak po dvoch striebrach v Nagane 1998 a Salt Lake City 2002 konečne získali zlato. V súboji o bronz (USA v ňom vyhrali nad Veľkou Britániou 8:6) vzbudil pozornosť divákov nahý muž, ktorý vbehol na hraciu plochu. Američania získali pre svoju krajinu prvú curlingovú medailu v histórii ZOH. Obhajcovia titulu Nóri obsadili až 5. miesto spoločne so Švajčiarskom.

Výsledky:

Finále:

Kanada - Fínsko 10:4

O 3. miesto:

USA - Veľká Británia 8:6

Konečné poradie: 1. Kanada, 2. Fínsko, 3. USA, 4. Veľká Británia, 5. Nórsko a Švajčiarsko, 7. Taliansko, 8. Nemecko a Švédsko, 10. Nový Zéland.

ZOH06: Rakúsky medailový princ je vraj malou krajinou na dobrý doping
ZOH06-Hokej: Fanúšikom v centre Prahy pustili po švédskom náreze "Severní vítr"