29. decembra 2012

Kanaďan Camara za likvidačný faul na Lužu trest nedostal

Disciplinárna komisia svetového šampionátu hokejistov do 20 rokov v Ufe potrestala zastavením činnosti na jeden zápas Čecha Matěja Berana a Kanaďana J.C. Lipona. Český útočník dostal trest ...

kanada slovensko UFA 29. decembra (WEBNOVINY) - Disciplinárna komisia svetového šampionátu hokejistov do 20 rokov v Ufe potrestala zastavením činnosti na jeden zápas Čecha Matěja Berana a Kanaďana J.C. Lipona.

Český útočník dostal trest za nebezpečný krosček na Fína Joela Armia v tretej tretine piatkového zápasu.

Disciplinárna komisia posúdila situáciu na videu a zároveň si vypočula názor hráča, aby napokon rozhodla o treste. Beran vynechá nedeľňajší duel Čechov s Lotyšmi.

Kanaďan Lipon pyká za faul na Slováka Tomáša Mikúša v prvej tretine piatkového súboja.

V 14. min napadol súpera do oblasti hlavy a krku. Disciplinárna komisia usúdila, že Lipon nechcel Mikúša zraniť, ale jeho lakeť bol nebezpečne vysoko a protihárovič mohol spôsobiť vážnejšie následky. Lipon vynechá duel s USA.

Bez dodatočného trestu vyviazol za zákrok na Patrika Lužu ďalší Kanaďan Anthony Camara. Slovák utrpel zranenie hlavy a na šampionáte si nezahrá po tvrdom ataku pri mantineli. Camara v zápase predčasne dohral, ale v ďalšom priebehu majstrovstiev sveta juniorov môže pokračovať.

V piatkovom stretnutí vyhrávali Slováci nad Kanadou po prvej tretine 2:0 a v druhej časti hry aj 3:1, no nakoniec na favorizovaného súpera nestačili a prehrali 3:6.