15. augusta 2015

Kanadská osemnástka ôsmykrát za sebou ovládla Memoriál Ivana Hlinku

Kanadská hokejová reprezentácia do 18 rokov ôsmykrát za sebou ovládla Memoriál Ivana Hlinku. Celkovo devätnásty triumf "javorových listov" sa zrodil po suverénnom finálovom ...

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Bratislava 15. augusta (TASR) - Kanadská hokejová reprezentácia do 18 rokov ôsmykrát za sebou ovládla Memoriál Ivana Hlinku. Celkovo devätnásty triumf "javorových listov" sa zrodil po suverénnom finálovom víťazstve v pomere 7:3 nad Švédskom, keď o zápase rozhodla štvorgólová kanonáda mladých Kanaďananov v prvej tretine.

Tretiu priečku obsadila ruská "osemnástka". V zápase o ňu síce prehrávala po dvoch tretinách s fínskymi rovesníkmi 1:3, tromi gólmi v záverečnej časti hry však otočila skóre a napokon triumfovala 4:3. Dvomi presnými zásahmi sa na dokonalom obrate podieľal Nikita Popugajev. Slováci na turnaji ani raz nevyhrali a obsadili poslednú ôsmu priečku.

Memoriál Ivana Hlinku 2015:

finále

Kanada - Švédsko 7:3
(4:0, 2:1, 1:2)

Góly: 3. Dubois, 12. Dubois, 16. McLeod, 17. Benson, 28. Kaspick, 40. Kyrou, 52. Malestyn – 34. Bratt, 42. Nylander, 43. Fällström

o 3. miesto:

Fínsko - Rusko 3:4
(2:1, 1:0, 0:3)

Góly: 12. Jääskä, 17. Välimäki, 24. Koppanen – 3. Ševčenko, 41. Popugajev, 51. Popugajev, 53. Kajumov

Konečné poradie: 1. Kanada, 2. Švédsko, 3. Rusko, 4. Fínsko, 5. USA, 6. ČR, 7. Švajčiarsko, 8. SLOVENSKO