Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

29. augusta 2012

Kapela Čechomor sa v Bratislave predstaví s orchestromČeská formácia Čechomor sa vo štvrtok 18. októbra predstaví v Bratislave v sprievode filharmonického orchestra. Dejiskom jej vystúpenia bude Aegon aréna Národného tenisového centra ...Zdieľať
cechomor BRATISLAVA 29. augusta (WEBNOVINY) - Česká formácia Čechomor sa vo štvrtok 18. októbra predstaví v Bratislave v sprievode filharmonického orchestra.


Dejiskom jej vystúpenia bude Aegon aréna Národného tenisového centra (NTC). Vstupenky na tento výnimočný koncert sa budú predávať v sieti Eventim.

Ešte pred vystúpením v hlavnom meste Slovenska sa kapela ukáže na festivale Lodenica v Piešťanoch, kde sa predstaví v piatok 31. augusta o 22:30. V piatok 28. septembra ju tiež čaká koncert na mestských slávnostiach vo Veľkom Krtíši.

Čechomor je folk-rocková skupina, ktorá má vo svojom repertoári české, moravské, sliezske, ale i slovenské piesne. Vznikla v roku 1988 pod názvom I. Českomoravská nezávislá hudební společnost. Na scéne debutovala v roku 1991 albumom Dověcnosti.

Pod skráteným názvom Českomoravská hudební společnost vydala druhú štúdiovku Mezi horami (1996), ktorá patrí spolu s ďalším albumom Proměny (2001) medzi to najlepšie z jej tvorby. Názov Čechomor používa od vydania rovnomennej nahrávky v roku 2000.

Skupina gitaristu a speváka Františka Černého je známa spoluprácami s Lenkou Dusilovou či Jaromírom Nohavicom. Práve spolupráca s Nohavicom na snímke Rok ďábla (2002) kapele vyniesol Českého leva za najlepšiu hudbu k filmu. Zatiaľ posledným štúdiovým albumom formácie je nahrávka Místečko (2011). Tento rok sa prezentovala žívákom Čechomor v Národním, ktorý vyšiel ako CD spolu s DVD.

Video: Čechomor a Lenka Dusilová - PREMENY


Informácie pochádzajú z webovej stránky eventim.sk a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako dosiahnuť úspech?
<< predchádzajúci článok
Začína sa 69. medzinárodný filmový festival v Benátkach

Kapela Čechomor sa v Bratislave predstaví s orchestrom - diskusné fórum čitateľov