Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

26. marca 2013

Kapela Smola a Hrušky pripravuje dokumentárny film"Máme za sebou náročný víkend, kedy sme precestovali 2000 kilometrov a natočené prvé materiály," povedal frontman formácie Spoko Kramár.Zdieľať
kapela Smola a Hrušky Slovenská kapela Smola a Hrušky oslavujúca 15 rokov na scéne má za sebou väčšiu časť česko-slovenského turné Topfest Best of tour 2013. Na šnúre začala nakrúcať aj dokumentárny film, ktorý fanúšikom odhalí život členov skupiny mimo pódia. "Máme za sebou náročný víkend, kedy sme precestovali 2000 kilometrov a natočené prvé materiály. Mať kameru blízko seba takmer 24 hodín nie je vždy sranda, ale myslím, že sme si na seba dosť rýchlo zvykli. Už prvé zábery naznačujú, že väčšina našich plodných chvíľ a satanizmu vzniká v tourbuse," povedal frontman formácie Spoko Kramár.

"Cestou na alebo z koncertu sa vedú všetky tie múdre reči, čo to sa skonzumuje a potom na chvíľu niekde vystúpime, odohráme, zabavíme sa a ideme ďalej. Aby sme niekoho nevyplašili tak satanizmus je naše vlastné pomenovanie na nepomenovateľné stavy a situácie, ktoré zažívame pravidelne na našich zájazdoch. Sme cestovatelia, ktorí majú v pekle konexie," dodal spevák. Okrem dokumentárneho filmu kapela pripravuje výberovku Bestof, na ktorej sa bude nachádzať aj nová skladba Vylížem s hosťujúcou českou speváčkou Berenikou Kohoutovou. Do leta by chcela skupina predstaviť ďalšiu novú pieseň aj s videoklipom.
 

Kapela Smola a Hrušky vznikla roku 1997. Šesťčlenná formácia má na konte albumy Jeseň 2003 (2003), Na chate (2005), Kameň Papier Nožnice (2008), živák Lajfka (2010) a Palec hore (2012). Okrem toho vydala DVD s názvom 13 životov / Live in Topfest (2010). Medzi najznámejšie skladby skupiny patria Svokra, Hypermarket, Páslo dievča kozy, Matura, Tangá, Hit, Honey Honey, Fajčiť treba, Lovesong, Analog Digital, Na čom záleží alebo Pridaj si ma. 
 

Prehľad najbližších koncertov kapely Smola a Hrušky v rámci turné Topfest Best of tour 2013:
5.4. - Prievidza, Element music club
6.4. - Oravská Lesná, Kultúrny dom
12.4. - Kožlany, ČR, Fantasy land
13.4. - Čelákovice, ČR, Kultúrny dom
14.4. - Galanta, Kultúrny dom / Chyťme sa za ruky
18.4. - Bratislava, Randal
19.4. - Poprad, Rock Fabric
20.4. - Žilina, Smerr pub / Famat festival


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Titul Miss Média 2013 z Miss Universe získala Lucia Slaninková
<< predchádzajúci článok
Na festivale Hory a mesto premietnu 12 slovenských filmov