Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. mája 2010

Katolícki biskupi napíšu pastiersky list k voľbámKatolícki biskupi sa rozhodli, že napíšu pastiersky list k slovenským parlamentným voľbám. V kostoloch sa bude čítať pri omšiach v nedeľu 6. júna. Biskupi by mali podľa informácií ...Zdieľať
kostol Foto: SITA BRATISLAVA 27. mája (WEBNOVINY) – Katolícki biskupi sa rozhodli, že napíšu pastiersky list k slovenským parlamentným voľbám. V kostoloch sa bude čítať pri omšiach v nedeľu 6. júna. Biskupi by mali podľa informácií agentúry SITA v liste apelovať na veriacich, aby sa na voľbách zúčastnili. V liste tiež uvedú kritériá a morálne hodnoty, podľa ktorých by sa mali veriaci rozhodnúť, ktorú stranu pôjdu voliť. Biskupi však v liste nespomenú žiadnu konkrétnu politickú stranu, ktorú by mali veriaci voliť alebo nevoliť.


Biskupi pravidelne pred rôznymi voľbami oslovujú veriacich pastierskymi listami. V nich ich vyzývajú k účasti na voľbách i stanovujú kritériá pre rozhodovanie, koho voliť. Naposledy tak urobili v roku 2009, keď na Slovensku prebiehali viaceré voľby.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Amnesty International kritizuje EÚ za ľudské práva
<< predchádzajúci článok
Nitra začalo stavať cestu zo Zobora