08. januára 2007

Katriňák v 3. etape trinásty, dobre aj Jakeš

Slovenský reprezentant Jaroslav Katriňák obsadil v 3. etape 29. ročníka prestížnej motoristickej púštnej Rely Dakar, ktorá viedla z Nadoru do marockej Er Rachidie (celkovo 648 km), v súťaži ...

ER RACHIDIA 8. januára (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant Jaroslav Katriňák obsadil v 3. etape 29. ročníka prestížnej motoristickej púštnej Rely Dakar, ktorá viedla z Nadoru do marockej Er Rachidie (celkovo 648 km), v súťaži motocyklov výborné 13. miesto so stratou 17:57 min na víťazného Španiela Marca Comu. Štyridsaťročný Katriňák, ktorý je členom medzinárodného MOL Dakar Team-u a štartuje na tomto podujatí už štvrtý raz, dosiahol svoje najlepšie tohtoročné etapové umiestnenia na púštnej rely. Posunul sa aj v celkovom poradí - zo 43. na 22. miesto, keď na nového lídra priebežného poradia Isidreho Esteve Pujola zo Španielska stráca 36:37 min. Tridsaťtriročný Ivan Jakeš, ktorý má na Rely Dakar premiéru, jazdil v pondelok tiež veľmi solídne a obsadil v etape 25. priečku. V celkovom poradí sa z tretej stovky dostal na začiatok druhej (105. miesto), na jeho umiestnenie však má negatívny vplyv 5-hodinová penalizácia z 2. etapy za údajné prekročenie povolenej rýchlosti počas nemeraného presunu. Doterajší vedúci jazdec v súťaži motocyklov Helder Rodrigues z Portugalska skončil v pondelok až 23. a v celkovej klasifikácii klesol na 6. priečku.

V súťaži automobilov vyhral 3. etapu Juhoafričan Giniel De Villiers na Volkswagene pred bývalým úspešným rely jazdcom Španielom Carlosom Sainzom, ktorý sa však dostal celkovo na prvú pozíciu. Doterajší líder Carlos Sousa z Portugalska klesol na 3. miesto. Medzi kamiónmi bol v 3. etape najrýchlejší Rus Vladimir Čagin na Kamaze, ktorý vedie aj celkovo.

Výsledky (3. etapa Nador - Er Rachidia, 648 km, meraný úsek 252 km):

Motocykle: 1. Marc Coma (Šp./KTM) 3:07:39 h, 2. Chris Blais (USA/KTM) +56 s, 3. Isidre Esteve Pujol (Šp./KTM) +2:57 min,... 13. Jaroslav Katriňák (SR/KTM) +17:57, 25. Ivan Jakeš (SR/KTM) +25:09.

Celkové poradie (po 3. etape): 1. Isidre Esteve Pujol (Šp./KTM) 5:42:12 h, 2. Marc Coma (Šp./KTM) +26 s, 3. David Casteu (Fr./KTM) +1:03 min,... 22. Jaroslav Katriňák (SR/KTM) +36:37 (z toho 10 min penalizácia), 105. Ivan Jakeš (SR/KTM) +7:00:55 (z toho 5:00:00 h penalizácia).

Automobily: 1. Giniel De Villiers (JAR/Volkswagen) 2:46:12 h, 2. Carlos Sainz (Šp./Volkswagen) +25 s, 3. Stephane Peterhansel (Fr./Mitsubishi) +3:18 min.

Celkové poradie (po 3. etape): 1. Carlos Sainz (Šp./Volkswagen) 5:09:19 h, 2. Giniel De Villiers (JAR/Volkswagen) +2:12 min, 3. Carlos Sousa (Portug./Volkswagen) +4:26.

Kamióny: 1. Vladimir Čagin (Rus./Kamaz) 3:22:13 h, 2. Gerard de Rooy (Hol./Ginaz) +10:39 min, 3. Hans Stacey (Hol./MAN) +11:35.

Celkové poradie (po 3. etape): 1. Vladimir Čagin (Rus./Kamaz) 5:02:59 h, 2. Gerard de Rooy (Hol./Ginaz) +9:53 min, 3. Hans Stacey (Hol./MAN) +11:09.

Heninovej-Hardennovej kouč: "Odhalila mi niečo neuveriteľné“