14. marca 2011

KHL: Demitra natiahol svoju sériu na 11 zápasov

Slovenský hokejový útočník Pavol Demitra pokračuje v úspešnej sérii: vo vyraďovacej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) bodoval už v jedenástich dueloch ...

demitra Pavol DemitraFoto: SITA/Tomáš Benedikovič MOSKVA 14. marca (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový útočník Pavol Demitra pokračuje v úspešnej sérii: vo vyraďovacej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) bodoval už v jedenástich dueloch v rade. Predchádzajúci rekord mal hodnotu "len" osem zápasov.

Demitra v pondelok vo štvrtom dueli semifinále play-off konferencie v drese Jaroslavľu na ľade Dinama Riga už v 2. min otvoril skóre a v 50. min si pripísal asistenciu na napokon konečných 6:2 pre hostí, ktorí v tejto série hranej na 4 víťazstvá vedú 3:1. Oba príspevky prišli v presilovkách. Takisto v početnej výhode viedla ku gólu hostiteľov na 2:4 asistencia Tomáša Surového.

Tridsaťšesťročný Demitra od začiatku vyraďovacích bojov o Gagarinov pohár dosiahol už 16 kanadských bodov za tri presné zásahy a trinásť prihrávok.

"Mečbalový náskok" má aj SKA Petrohrad proti Atlantu Mytišči, a to po pondelňajšom triumfe 2:1 po predĺžení. V čase 78:14 min dosiahol rozhodujúci gól Brylin.

Výsledky pondelňajších štvrtých stretnutí semifinále konferencií Kontinentálnej hokejovej ligy (hrá sa na 4 víťazstvá):

Dinamo Riga - Lokomotiv Jaroslavľ 2:6 (1:3, 1:2, 0:1) - stav série: 1:3
Tomáš Surový 0+1 - Pavol Demitra 1+1

Atlant Mytišči - SKA Petrohrad 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1) - stav série: 1:3

NBA: Hráčmi týždňa Dwyane Wade a Tony Parker