01. marca 2011

KHL: Podhradského gól, Demitrova asistencia, Šatanov návrat

V utorkových piatych dueloch štvrťfinále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa v stretnutí Lokomotivu Jaroslavľ s Dinamom Minsk zapísali do kanadského bodovania dvaja ...

bez nazvu Foto: www.khl.ru MOSKVA 1. marca (WEBNOVINY) - V utorkových piatych dueloch štvrťfinále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa v stretnutí Lokomotivu Jaroslavľ s Dinamom Minsk zapísali do kanadského bodovania dvaja slovenskí reprezentanti. Skóre duelu otvorili päť sekúnd pred sirénou prvej tretiny v presilovke hosťujúci Peter Podhradský. Pre 31-ročného obrancu to bol druhý gól a celkovo šiesty bod v play-off. Domáci "železničiari" odpovedali v 32. minúte rovnako v početnej výhode Kiriuchinom, ktorému prihrával útočník Pavol Demitra. Tridsaťšesťročný trenčiansky odchovanec tak zaznamenal rovnako šiesty bod (1+5) v play-off. Víťazstvo 2:1 pre Lokomotiv napokon zabezpečil 19 sekúnd pred koncom predĺženia Kalianin.

Po 31 dňoch sa do zápasového kolotoča vrátil Miroslav Šatan. Tridsaťšesťročný krídelník OHK Dinamo laboroval so zlomeným zápästím pravej ruky. Hoci sa v zápase s Dinamom Riga odohral 16:41 min, do kanadského bodovania sa nezapísal. Jeho spoluhráči však dokázali otočiť stretnutie troma gólmi v tretej tretine a udržať sa v sérii, v ktorej prehrávajú 2:3.

Čerepovec podľahol v podmoskovskom Mytišči 1:2 a v sérii prehráva 2:3. Gólman Rastislav Staňa bol len na striedačke Severstaľu.

Súhrn výsledkov utorňajších piatych zápasov štvrťfinále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (hrá sa na 4 víťazstvá):

Lokomotiv Jaroslavľ - Dinamo Minsk 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0) - stav série: 3:2