22. januára 2014

KHL: Slovan Bratislava - Kazani s AK Bars 2:1. Šatan strelil krásny gól

Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali v Tatnefť Arene svoj záverečný ruský trip v základnej časti KHL.

Sprava: Hráči Slovana - Libor Hudáček, Miroslav Šatan a Branko Radivojevič.Archívne foto: SITA/Ján Slovák

Kazaň 22. januára - Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali svoj záverečný trip v základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Na ľade Ak Bars Kazaň dokázali získať po prehre 1:2 po samostatných nájazdoch bod.

V stretnutí chudobnom na góly sa domáci ujali vedenia v 10. min zásluhou Jegora Milovzorova. O vyrovnanie sa v druhej tretine postaral Miroslav Šatan, ktorý v 32. min zoči-voči brankárovi Konstantinovi Barulinovi rutinérskou kľučkou poľahky zasunul puk za jeho chrbát.

Keďže do konca riadneho hracieho času už gól nepadol, duel vyústil do predĺženia. Ani v ňom sa však nerozhodlo, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich sa dvakrát presadil český kanonier v službách Kazane Jakub Petružálek, v drese "belasých" bol úspešný iba kapitán Milan Bartovič.

S tímom z metropoly Tatarstanu "belasí" počas svojho účinkovania v KHL ešte v riadnom hracom čase neprehrali. V tejto sezóne ho na domácom ľade porazili 2:1 po predĺžení. Vo vlaňajšom ročníku KHL museli o víťazovi dvakrát rozhodnúť samostatné nájazdy, v oboch prípadoch sa takisto tešili Slovanisti. (3:2 - doma, 3:2 - vonku).

Slovan sa v zápase musel zaobísť bez svojho elitného kanoniera Michala Vondrku. V porovnaní s nedeľňajším stretnutím s najslabším tímom súťaže (2:3) tréner Rostislav Čada urobil niekoľko zmien v zostave.

"Belasí" majú v tabuľke Západnej konferencie 57 bodov, od ôsmej priečky znamenajúcej postup do play-off delí bratislavský klub 12 bodov. Ďalší zápas na tomto tripe odohrá Slovan o dva dni, kedy sa predstaví na ľade Torpeda Nižnij Novgorod, potom ho čaká Viťaz Podolsk (26. januára) a nakoniec bude jeho súperom obhajca Gagarinovho pohára (28. januára).

VÝSLEDOK:

Ak Bars Kazaň - HC Slovan Bratislava 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

09:13 - 1:0 J. Milovzorov (J. Petružálek)
31:56 - 1:1 M. Šatan (L. Hudáček, J. Sigalet)

Samostatné nájazdy:
1. séria: D. Golubev (nedal) - M. Bartovič (gól)
2. séria: J. Milovzorov (nedal) - M. Šatan (nedal)
3. séria: J. Petružálek (gól) - B. Radivojevič (nedal)
4. séria: M. Bartovič (nedal) - J. Petružálek (gól)

Vylúčenia:
11:15 Grigorij Panin (Ak Bars) - 2 min. (hákovanie)
13:33 Juraj Mikúš (Slovan) - 2 min. (podrazenie)
16:31 Andrej Šťastný (Slovan) - 2 min. (hákovanie)
17:59 (Slovan) - 2 min. (príliš veľa hráčov na ľade)
37:36 Tomáš Mikúš (Slovan) - 2 min. (podrazenie)
44:50 Mário Bližnák (Slovan) - 2 min. (podrazenie)
56:38 Arťom Lukojanov (Ak Bars) - 2 min. (podrazenie)
57:57 Kiriľ Petrov (Ak Bars) - 2+2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

strely na bránu: 22:25, vylúčenia: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Karabanov, Zacharov - Koršak, Černyšev

Ak Bars: Barulin - Kornejev, Nikulin, Heshka, J. Medvedev, Belov, Jarullin, Panin - Lukojanov, Tereščenko, K. Petrov - Stapleton, Burmistrov, Varnakov - Golubev, Svitov, Obuchov - Milovzorov, Tkačev, Petružálek
Slovan: Janus - Štajnoch, Škoula, Sigalet, V. Mihálik, Mojžíš, J. Brejčák - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - Miklík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Bližňák, Ölvecký - T. Mikúš, A. Šťastný, Bakoš - M. Daňo