14. novembra 2015

KHL: Slovanisti vyhrali nad Moskvou 3:2

Na snímke zľava Jan Muršak (CSKA), Ľubomír Višňovský a Žiga Jeglič (obaja Slovan) v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - CSKA Moskva 14. novembra 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 14. novembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v sobotňajšom zápase KHL nad lídrom súťaže CSKA Moskva 3:2 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. O víťazstvo v riadnom čase prišli osem sekúnd pred sirénou.

Slovanisti nastúpili aj s charizmatickým slovenským obrancom Ľubomírom Višňovským, naopak, hosťom chýbal ich najproduktívnejší hráč Alexander Radulov a oba tieto faktory mali silný vplyv na zápas. Višňovský si pripísal prvý kanadský bod za asistenciu pri druhom góle.

Slovan Bratislava - CSKA Moskva 3:2 po predĺžení a nájazdovom rostrele (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 29. Šťastný (Barker, Viedenský), 53. Tičar (Nagy, Višňovský), + rozhodujúci nájazd Jeglič - 59. Kugryšev (Ljubimov), 60. Kugryšev (Kiseljevič, Muršak). Rozhodcovia: Anisimov, Sergejev - Sivov, Šeljanin, vylúčení: 10:11 na 2 min., navyše: Valach - Mamin na 10 min. za údery do oblasti hlavy a krku, Šťastný 10 min. za podrazenie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov.

Slovan Bratislava:
Brust - Višňovský, Starosta, Barker, Švarný, Sersen, Valach, Kozák - Jeglič, Tičar, Nagy - Skokan, Nedorost, Kašpar – Šťastný, Surový, Bartovič – Skalický Viedenský, Lušňák

CSKA Moskva:
Fasth - Zajcev, Kiseljevič, Denisov, Ožiganov, Bondarev, Kutuzov - Platt, Andronov, Mamin - Kugryšev, Muršak, Pihlström - Telegin, Ljubimov, Žarkov - Makarov, Juňkov, Kvartaľnov.

Ľubomír Višňovský mal ozajstný vplyv na odpich zápasu, keď hneď svojou prvou ofenzívnou akciou pripomenul slávne časy. Cez troch súperových hráčov svojou typickou technikou zaviezol puk do pásma a jeho päťka predviedla náznak usadenia a ohrozenia bránky. Elitný obranca ako keby zavelil do nebojácneho výkonu Slovana, ktorý sa pustil nielenže do vyrovnanej partie proti favoritovi, ale miestami mal herne navrch. Súper vyčkával na ponuku, lenže Slovan hral disciplinovane a dôsledne pozične dopĺňal diery v štruktúrach pri ofenzívnom zapájaní zadákov. Na druhej strane opäť neoslnil v presilovkách, v ktorých sa nedarilo "nabiť" dobre vykrývanému Višňovskému, ktorému na modrej navyše trochu poskakovali puky.

Na snímke brankár Slovana Barry Brust chytá puk do lapačky, vľavo Ivan Telegin (CSKA) v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - CSKA Moskva 14. novembra 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

V druhej tretine bratislavský kolektív pokračoval v úsilí a odmenou bol gól pohotového Šťastného po výbornej práci Viedenského a Barkera. Slovan mal aj ďalšie náznaky, ale postupne sa do väčšieho tempa dostali hostia. Brust, ktorý chytil niekoľko nebezpečných striel aj v prvej tretine, si v tej druhej zachytal a po Muršakovom zakončení mu za chrbtom zazvonila žŕdka. Tím CSKA blížiacou sa sirénou číslo dva svoj tlak stupňoval, ale Slovan bránil aktívne a po Viedenského šanci vybojoval presilovku kmitajúci Lušňák. Ani v tretej štandardnej prevahe domáce mužstvo svoj tieň neprekročilo a Fasth prakticky až na šikovný švih Kašpara nemusel zasahovať.

Moskovský kolektív v tretej časti nedokázal nadviazať na nátlakovú hru. Slovanisti jeho hráčov umne vytláčali z pozícií a sami neustále hrozili kontrami. Súper znervóznel, kopili sa vylúčenia a v rozkúskovanom priebehu sa favorit nedokázal dostať do tempa. Naopak, zlá výmena striedačky dala príležitosť Slovanu a v početnej výhode hviezdnu akciu Višňovského stredom protivníkovej obrany po Nagyovej žŕdke zakončil na 2:0 Tičar. V závere sériou ďalších vylúčení vygradovala nervozita a 100 sekúnd pred záverom tretiny CSKA presilovku štyroch na troch a s piatym mužom bez brankára využil na zníženie. Osem sekúnd pred sirénou hostia za šťastných okolností využili chybný systém Slovana, keď predtým Nagy za pokračujúcej power play súpera trafil žŕdku prázdnej bránky Nagy a Viedenský musel ísť zakrvavený striedať po zákroku protivníka. Predĺženie prinieslo väčšiu aktivitu hostí, ale "tutovkoví nájazdári" Jeglič a Kašpar vybavili 2 body mužstva, ktoré malo na body tri.

Hlasy po zápase:
Ľubomír Višňovský, obranca Slovana:
"Som vytočený. Je to škoda, neudržali sme to, riadne ma zlostí ten druhý gól. Neudržali sme to osem sekúnd pred koncom, mali sme to hrať v ich pásme. Ináč sme hrali päťdesiat minút slušný hokej a podržal nás aj brankár. Treba hrať na konci viac s rozumom, ale azda sa poučíme po analýze videa. Z mojej strany to nebolo zlé, ale samozrejme že mi chýba tá prax. Musím získať istotu a sebavedomie. Tá zohratosť chýbala, bolo to priam hrozné. Zo začiatku som aj cítil, že chalani to chcú na mňa hrať, ale súperi stáli pri mne a nedalo sa to. Ale celkovo ako tím sme podali bojovný výkon a zaslúžili sme si vyhrať. Ďakujem aj fanúšikom za podporu, bola to úžasná atmosféra."