Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. novembra 2020

Kim Čong-un dal zrejme popraviť najmenej dvoch ľudí, tvrdí juhokórejská špionážna agentúraSeverokórejský vodca Kim Čong-un nariadil popravy najmenej dvoch ľudí. V piatok to novinárom povedal juhokórejský poslanec Ha Tä-kung, ktorého o tom ...Zdieľať
north_korea_party_meeting_80672 c28862bb328a46a184dd8462673df2ca 676x540 27.11.2020 (Webnoviny.sk) - Severokórejský vodca Kim Čong-un nariadil popravy najmenej dvoch ľudí. V piatok to novinárom povedal juhokórejský poslanec Ha Tä-kung, ktorého o tom oboznámila juhokórejská špionážna agentúra. Informuje o tom spravodajský portál CNN.


Ha uviedol, že v auguste v Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR) zabili colného zamestnanca, ktorý údajne dovážal tovar z Číny bez dodržiavania preventívnych opatrení a pravidiel proti šíreniu ochorenia COVID-19. Zamestnanec pracoval v meste Sinuidžu, ktoré leží na hranici KĽDR a Číny.

Kim podľa juhokórejskej špionážnej agentúry "neprimerane reaguje v súvislosti s preventívnymi opatreniami proti COVID-19", povedal Ha.

V októbri tiež v KĽDR podľa Haa popravili devízového obchodníka po tom, čo klesla hodnota severokórejského wonu oproti doláru.

CNN uvádza, že sa jej nepodarilo nezávisle overiť spomínané popravy.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kim Čong-un dal zrejme popraviť najmenej dvoch ľudí, tvrdí juhokórejská špionážna agentúra © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Oslavy Silvestra bez ohňostroja. Bratislava nechce, aby tisíce eur skončili vo vzduchu
<< predchádzajúci článok
Boj proti demencii. Ako si udržať duševné zdravie?

Kim Čong-un dal zrejme popraviť najmenej dvoch ľudí, tvrdí juhokórejská špionážna agentúra - diskusné fórum čitateľov